IV liga małopolska. Wiślanie gromią, Grodzicki daje zwycięstwo Jutrzence. Relacje z 28 maja (sobota)

Wieczysta - Beskid. Radosław Majewski zdobył pierwszą bramkę w tym meczu
Wieczysta - Beskid. Radosław Majewski zdobył pierwszą bramkę w tym meczu Andrzej Banas
IV liga małopolska, grupa zachodnia. W weekend 28-29 maja rozgrywana jest 30. kolejka spotkań. W sobotę najwięcej, bo aż osiem bramek, padło w Skawinie, gdzie ostre strzelanie urządzili sobie Wiślanie. Ekipa trenera Łukasza Skrzyńskiego nie dała tym samym jeszcze dziś satysfakcji z wygrania ligi Wieczystej, ale krakowianie mogą zapewnić to sobie już w następnej kolejce. Dzisiaj pokonali Beskid Andrychów.

Wiślanie – KS Chełmek 7:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Czarnecki 5, 2:0 Monsuru 7, 3:0 Seweryn 19, 4:0 Balcer 35, 5:0 Seweryn 46, 6:0 Monsuru 78, 7:0 Głaz 87, 7:1 Drobniak 90+2.
Wiślanie: Ropek – Gałka, Dynarek, N. Morawski – Czarnecki, Żaba (65 Michał Morawski), Głaz, Balcer, Tetych – Seweryn (55 Bierówka), Monsuru.
Chełmek: Przewoźnik – Krzyśko, Bartuś (85 Pędrys), Kantek, Kulig – Kukiełka, Kustra, Drobniak, Kaleta, Doroz – Nowak (70 Koterwa).
Sędziował: Aleksander Najman (Kraków). Żółta kartka: Kantek. Widzów: 100.

Wiślanie zapewnili sobie 2. miejsce w tabeli, niedawno pokonali Wieczystą, z kolei Chełmek w nowym sezonie będzie grał w V lidze. Różnicę w sile ekip było widać od początku, 2:0 zrobiło się błyskawicznie: najpierw świetnie strzelił Czarnecki, następnie Monsuru wykończył ładną akcję. W II połowie Nigeryjczyk zdobył swoją 24. bramkę w tym sezonie, 17 goli na koncie ma już natomiast 19-letni Seweryn.

Wieczysta Kraków - Beskid Andrychów (28.05.2022)

Wieczysta Kraków - Beskid. Kibice z Andrychowa zrobili zadym...

Jutrzenka Giebułtów – Clepardia Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Grodzicki 86 karny.
Jutrzenka: Maciejewski – Zieliński (46 Pietrzyk), Pohoriłyj, Grodzicki, Silczuk – M. Jeż, Majcherczyk (20 Ślaski, 89 Bzdyl), Balawender, Polniak, Gniecki (75 Ficek) – Pawlak.
Clepardia: Napieralski – Bosak, Kupiec, Wołk, Dziób (88 Jalama) – Błasiak (88 Sendecki), Druziuk, Wiczkowski, Wójcik, Krok (80 Wisowski) – Sadowski.
Sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów). Żółte kartki: Zieliński, Pietrzyk, Ślaski, Polniak – Kupiec. Widzów: 80.

Jutrzenka walczy o pozostanie w IV lidze. Prowadzenie powinien jej dać w I połowie Gniecki, ale z bliska spudłował. Do przerwy nieźle grała Clepardia, w II połowie gospodarze cały czas mieli problem z dobrym skończeniem akcji. Dopiero gdy po rzucie rożnym Kupiec sfaulował Grodzickiego, ten z rzutu karnego zdobył jedyną bramkę meczu.

Kibice Wisły Kraków przyszli pod stadion przy Reymonta "powi...

Wiślanka Grabie – Dalin Myślenice 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Górecki 65 karny, 0:2 Sobala 85.
Wiślanka: Kobyłka – Gruszkowski (80 Leśniak), Żakieta, Bienias, Łomnicki – Kubic, Jaworski, Nowak – Pilch (74 Cygnarowicz), Drabik (70 Gnap), Panek (67 Czech).
Dalin: Krzyżanowski (46 Wyroba) – Przetocki, Kowalski, Stawarczyk, Biel – Górecki (88 Wójcik), Wojtan (80 T. Ostafin), Reczulski, Kałat, Cienkosz (60 Sobala) - B. Ostafin (75 Gunia).
Sędziował: Paweł Gądek (Tarnów). Żółte kartki: Nowak, Bienias. Widzów: 150.

Mecz zaczął się strzałem Nowaka z 25 metrów w poprzeczkę. Piłkarze Wiślanki potem jeszcze trzy razy trafiali w tę część bramki, ale goście też mieli swoje okazje i to tylko oni w tym meczu posyłali piłkę do siatki. Dalin objął prowadzenie po rzucie karnym, podyktowanym za faul Łomnickiego na B. Ostafinie. A wynik ustalił Sobala, główkując po centrze Reczulskiego.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani