IV liga. Odrobione zaległości. Wyrównanie tuż przed końcem meczu

IV liga małopolska. W środę 6 września, w zaległym meczu 6. kolejki, Kalwarianka zremisowała z Glinikiem Gorlice 2:2. Z tego rozstrzygnięcia zadowoleni mogą być tylko goście, którzy po I połowie przegrywali dwiema bramkami, a gola wyrównującego zdobyli tuż przez końcem spotkania.

Kalwariance prowadzenie w 20 minucie dał Daniel Wolak, na 2:0 podwyższył w 40 min Robert Prochownik. Wydawało się wtedy, że wyżej notowani w tabeli gospodarze, prowadzeni od początku tego sezonu przez trenera Łukasza Burligę, idą po swoje. W przypadku zwycięstwa, zrównaliby się punktami z liderującą w tabeli Wisłą II Kraków.

Ale Glinik nie odpuścił. W 70 min gola kontaktowego zdobył Jakub Koźma, a starania podopiecznych trenera Tomasza Wacka przyniosły skutek w doliczonym czasie gry. Trafieniem dającym remis swojej drużynie może pochwalić się Damian Śliwa.

Ekipa z Kalwarii Zebrzydowskiej po 7 meczach ma w dorobku 14 punktów, zajmuje 3. miejsce w stawce. Glinik, który rozegrał 6 spotkań, jest w tabeli 14., z siedmioma punktami.