b
Mecz Orzeł Piaski Wielkie - KS Olkusz w ostatniej kolejce grupy zachodniej IV ligi został zakończony przez sędziego po I połowie, przy stanie 3:0. Powód: w ekipie z Olkusza pozostało sześciu zawodników, a więc została zdekompletowana.

Goście stawili się w Krakowie w jedenastkę, ale już zaczęli spotkanie w niepełnym składzie. - Przyjechaliśmy z kontuzjami, a po rozgrzewce uraz zgłosił Kozicki - mówi Ryszard Myszor, kierownik drużyny o piłkarzu, który w protokole się znalazł, ale nie zagrał. - Pozostali dali z siebie tyle, ile mogli, ale po kolei wysiadali. Smutny koniec - przyznaje działacz.

W trakcie gry z boiska zeszli Żak, Tumiłowicz i Kubański (pierwszego gola olkuszanie stracili w 9-osobowym składzie). - W przerwie kontuzję zgłosił Mrożek - dodaje Myszor, a ta sytuacja oznaczała, że to już koniec, bo w szóstkę grać nie można. Sędzia Patryk Świerczek przerwał więc mecz.

Olkuszanie już wcześniej zostali zdegradowani z IV ligi. Orzeł właśnie zapewnił sobie utrzymanie.

Orzeł Piaski Wielkie - KS Olkusz. Radość z utrzymania. Kibic...

Orzeł Piaski Wielkie - KS Olkusz 3:0
mecz zakończony po I połowie z powodu zdekompletowania drużyny z Olkusza
Bramki: 1:0 Kret 37, 2:0 Kozieł 41, 3:0 Banaszek 43.
Orzeł: Palczewski – Skóbel, Uwakwe, Kret, Jurek – Banaszek, Kądziołka, Śliski, Wajda, Sosnowski – Kozieł.
Olkusz: Szatan – SzczepanikŻ, Kiczyński, Żak, Kubański – Sroka, Tumiłowicz, Mrożek, Iskierka – Lewandowski.
Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko). Widzów: 100.

IV liga: ostatnia kolejka. Kto spadł, kto siedzi na gorącym ...

Stadiony Krakowa. Zobaczcie wszystkie! Które wypiękniały po ...

Trener Robert Nowak

Węgrzcanka. Trener odchodzi po trzech latach sukcesów

Michał Górecki został królem strzelców IV ligi krakowsko-oświęcimskiej. Napastnik Dalinu Myślenice skończył sezon z przytupem, zdobywając trzy gole w meczu ostatniej kolejki z Wiślanką. Jego dorobek jest naprawdę okazały, ale trzeba przyznać, że i osiągnięcie drugiego w rankingu Arkadiusza Czapli budzi szacunek. W galerii przedstawiamy piłkarzy, którzy zdobyli w sezonie 2018/2019 przynajmniej 10 goli oraz listę pozostałych, którzy też strzelali dość regularnie.

TOP 12: najlepsi snajperzy IV ligi. Michał Górecki królem strzelców

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0