IV liga. Relacje z meczów rozegranych 13-15 maja. Zwycięstwa Wieczystej, Wiślan, Dalinu, Sokoła, Pcimianki, Jutrzenki i Tempa

Wiślanka Grabie - Wieczysta Kraków
Wiślanka Grabie - Wieczysta Kraków Tomasz Bochenek
IV liga małopolska, grupa zachodnia. W weekend 13-15 maja rozegrano mecze 28. kolejki. Siedem goli padło w Kocmyrzowie oraz w Grabiu, gdzie tym razem gościła Wieczysta. Poniżej relacje i fotorelacje.

Wieczysta w Grabiu. Trybuna pełna, kibice na wale wiślanym ZDJĘCIA

Pcimianka - Beskid Andrychów 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Drabik 30, 1:1 Luberda 50, 2:1 Zeszczuk 56.
Pcimianka: Dul – Chochlinski, K. Pandyra, Kowalczyk, Korczyk - N. Zalejski (64 D. Zalejski), Kowalski, Mizera (46 D. Pandyra), Zięba (46 Luberda), Zeszczuk (89 Dziadkowiec) – Onwudi (90+1 Moniak).
Beskid: Zaremba – Tatarczyk, Kapera, Tylek, Kopytko - Koim (77 Koziołek), Kasiński, Nagi, Karcz, Drabik (66 Kantyka) – Ceglarz.
Sędziował: Jan Pawlikowski (Poronin). Żółte kartki: Dudek (na ławce) - Kapera, Kopytko. Widzów: 200.

W pierwszej połowie skuteczniejszy był Beskid. Po zmianie stron Pcimiance pomogło wejście Luberdy - po centrze Onwudiego zagłówkował na 1:1. A za moment, gdy Chochlinski zagrał do Zeszczuka, ten ukłuł gości po raz drugi.

Jutrzenka Giebułtów - MKS Trzebinia 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Pietrzyk 84.
Jutrzenka: Maciejowski – Zieliński, Pohoriłyj, Grodzicki, Silczuk – Ficek (70 Kuczek), Majcherczyk, Polniak (75 B. Jeż), M. Jeż, Ślaski (46 Pietrzyk) – Gniecki (46 Pawlak).
Trzebinia: Wróbel - Gałka (58 Węgorek), Kalinowski, Górka, Kurek (81 Wierzba) - Sochacki (69 Garlacz), Barczyk, Grzyb, Szczurek (69 Martyniak), Zybiński – Kowalik.
Sędziował: Dariusz Wanat (Oświęcim). Żółte kartki: Pietrzyk, Gniecki, Zieliński, Ślaski, Ficek - Wróbel dwie, Kurek, Barczyk, Kalinowski. Czerwona: Wróbel (po meczu, po 2. żółtej). Widzów: 70.

Dobrze bronił Wróbel, ale gospodarze zdołali go w końcówce pokonać po szybkiej, płynnej akcji, zakończonej przez Pietrzyka.

Sokół Kocmyrzów – Garbarnia II 6:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Assinor 2, 1:1 Kowalczyk 8 karny, 2:1 Assinor 13, 3:1 Assinor 20, 4:1 Assinor 26, 2:1 Stec 55, 6:1 Pietrzyk 65 karny.
Sokół: Sendorek – Podyma (70 Kurnik), Cholewa, Orłowski (60 Brak), Miechowicz – Stec (73 Wiewióra), Pietrzyk, Romuzga (77 Stepankow), Wątroba, Hałat – Assinor.
Garbarnia II: Bartusik - Kolendowski (63 Malinowski), Niedzielski (28 Sabat), Mielec, Derenda (28 Trojan) - Kołton, Gruszkowski (54 Sutor), Gołąb, Kowalczyk (63 Strzeboński), Ciuruś – Grzybowski.
Sędziował: Dawid Malczyk (Chrzanów). Żółte kartki: Kowalczyk dwie, Niedzielski. Czerwona kartka: Kowalczyk (po meczu, po 2. żółtej). Widzów: 100.

Sokół walczy o miejsce w „ósemce”. W sobotę rozbił rezerwy Garbarni w I połowie, a największy wkład włożył w to Assinor, zdobywca trzech goli. Po przerwie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Stec, który później jeszcze został sfaulowany w polu karnym.

Tempo Białka - Clepardia Kraków 1:0

TS Węgrzce - KS Chełmek 0:3 wo. (Węgrzce wycofały się z rozgrywek)