Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na własnym obiekcie z Sunderlandem 1:2. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. Po 11 kolejkach "The Cherries" zajmują 13. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrało u siebie z Manchesterem United 1:3. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”. Swansea City wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Premier League.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało na wyjeździe z Sheffield Wednesday 2:1. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) - Remisem 1:1 zakończył się mecz Huddersfield – Birmingham. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Damien Perquis (Nottingham) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu Nottingham Forest – QPR (1:1).

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek rozegrał 55 minut w starciu z Nottingham.

Azerbejdżan

1. liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Gabala) – Gabala bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z AZAL PFK. Dawid Pietrzkiewicz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej uczestnika fazy grupowej Ligi Europy.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – RSC Anderlecht zremisował u siebie z Oostende 1:1. Łukasz Teodorczyk rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. „Fiołki” zajmują pozycję wicelidera w belgijskiej ekstraklasie.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Apollon wygrał u siebie z Achnasem 3:2. Arkadiusz Piech wszedł na boisko w 85. minucie spotkania. Wówczas jego drużyna przegrywała 1:2.

Patryk Procek (Achnas) – Pełne 90 minut w bramce Achnasu rozegrał Patryk Procek, który pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Zakakiou przegrało u siebie z Omonią Nikozja 0:1. Taudul cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris Limassol przegrał u siebie z Ermisem 0:2. Tomasz Wełna cały mecz spędził na ławce Arisu.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Viborg – Brondby (1:2). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 7. minucie spotkania.

Patryk Wolański (Horsens) – Horsens przegrało na własnym obiekcie z Midtjylland 1:5. Wolański wszedł do bramki Horsens w 45. minucie meczu przy wyniku 1:2.

Francja:

Ligue 1:

Mariusz Stępiński (Nantes) – Mariusz Stępiński zdobył gola w meczu Nantes – Toulouse (1:1). Napastnik wszedł na boisko w 76. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie gry. Po 12 kolejkach Nantes zajmuje 16. miejsce w tabeli.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Paris Saint Germain wygrało na własnym obiekcie z Stade de Rennais 4:0. Grzegorz Krychowiak cały mecz spędził na ławce PSG. Mistrzowie Francji plasują się obecnie na 3. pozycji ze stratą trzech punktów do liderującej Nicei.

Kamil Grosicki (Rennais) – Kamil Grosicki rozpoczął spotkanie z PSG na ławce gości. Reprezentant Polski wszedł na plac gry w 56. minucie spotkania.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało u siebie z Lorient 2:1. Igor Lewczuk cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo zremisowało na wyjeździe z Granadą 1:1. Przemysław Tytoń w 81. minucie strzelił samobójczą bramkę.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała na wyjeździe z Almerią 1:3. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce gości. Cordoba zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Twente Enschede zremisowało na wyjeździe z PSV Eindhoven 1:1. Mateusz Klich rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen zremisowało u siebie z Groningen 1:1. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie w barwach NEC.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior przegrał na wyjeździe z FC Utrecht 1:2. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym zespołu z Rotterdamu.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Gol Piotra Parzyszka w meczu De Graafschap – Fortuna Sittard (5:0). Polski napastnik przebywał na placu gry przez 83 minuty.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Filip Bednarek rozegrał całe spotkanie w bramce Graafschap.

Adrian Purzycki (Sittard) – Adrian Purzycki całe spotkanie z Graafschap spędził na ławce Fortuny.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrał z Telstar 2:1. Mikołaj Smyłek cały mecz przesiedział na na ławce MVV.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium zremisował na własnym stadionie z Hoffenheim 1:1. Robert Lewandowski przebywał na placu gry przez pełne 90 minut. "Bawarczycy" są liderem Bundesligi z dorobkiem 24 punktów. Tyle samo "oczek" na koncie ma beniaminek z Lipska.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Eugen Polanski całe spotkanie z Bayernem oglądał z wysokości ławki rezerwowej gości. "Wieśniacy" zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 0:1. Paweł Olkowski całe spotkanie przesiedział na ławce „Koziołków”.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z HSV 5:2. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w ekipie BVB.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg pokonał na wyjeździe S.C. Freiburg 3:0. Jakub Błaszczykowski rozegrał 75 minut w zespole „Wilków”.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz cały mecz z Wolfsburgiem spędził na ławce beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover zremisował na wyjeździe z Eintrachtem Brunszwik 2:2. Artur Sobiech rozegrał pełne 90 minut.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern wygrało na własnym obiekcie z Unionem Berlin 2:1. Kacper Przybyłko pojawił się na placu gry w 73. minucie spotkania.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf przegrała u siebie z Dynamem Drezno 0:3. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Sandhausen wygrało u siebie z TSV 1860 Monachium 3:2. Daniel Łukasik cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Sebastian Boenisch (TSV 1860) – Sebastian Boenisch zaliczył debiut w barwach TSV. Były reprezentant Polski wszedł na boisko w 83. minucie spotkania.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart pokonał u siebie Arminię Bielefeld 3:1. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w zespole VfB.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann wygrało z Sarpsborgiem 2:1 i zostało wicemistrzem Norwegii. 31-latek przy okazji został wybrany najlepszym bramkarzem norweskiej ekstraklasy.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Mecz Haugesund – Stromsgodset zakończył się remisem 1:1. Jarosiński cały mecz spędził na ławce gości.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Asysta i żółta kartka Janusza Gola w meczu CSKA Moskwa – Amkar Perm (2:2). Polak rozegrał 64 minuty.

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie pomiędzy Krasnodarem i Orenburgiem. Artur Jędrzejczyk całe spotkanie spędził na ławce FK.

Słowacja:

2. liga:

Szymon Gruca (FK Poprad) – Gol Szymona Grucy w meczu MSK Rimavska Sobota – FK Poprad (0:2). 24-latek, który rozegrał całe spotkanie, wpisał się na listę strzelców w 90. minucie.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor zremisował u siebie z Kayserisporem 1:1. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor Kulubu zremisował na własnym stadionie z Adanasporem 2:2. Patryk Tuszyński wszedł na boisko w 88. minucie meczu.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał przed własną publicznością z Altinordu 1:4. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros przegrał u siebie z Paks 1:2. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut. Ferencvaros zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – SSC Napoli zremisowało u siebie z Lazio Rzym 1:1. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Drużyna "Azzurri" po 12 kolejkach zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli z 21 punktami na koncie.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Roma wygrała u siebie z Bolonią 3:0. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. "Giallorossi" zajmują pozycję wicelidera włoskiej Serie A.

Thiago Cionek (Palermo) – Pełne 90 minut Thiago Cionka w meczu Palermo – AC Milan (1:2). Reprezentant Polski w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką. "Rosanero" plasują się na przedostatniej pozycji w ligowej tabeli.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Czyste konto Łukasza Skorupskiego w meczu Pescara – Empoli (0:4). Empoli zajmuje obecnie 17. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów. Zespół "Blucerchiati" zajmuje obecnie 14. lokatę w tabeli.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua zremisowała na wyjeździe z Fiorentiną 1:1. Karol Linetty przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Drągowski cały mecz z Sampdorią oglądał z wysokości ławki rezerwowej „Violi”.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari przegrało na wyjeździe z Torino 1:5. Bartosz Salamon cały mecz spędził na ławce beniaminka.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – 87 minut Tomasza Kupisza w meczu Novara – Spal (0:1).

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Wurzburger Kickers – St. Pauli (Waldemar Sobota)

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24