Nasza Loteria

Jarmark regionalny w Muszynie na rynku pełen atrakcji. Taka impreza to gratka dla miłośników rękodzieła i regionalnych wyrobów

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Jarmark regionalny w Muszynie był okazją do zakupu rękodzieła i spróbowania lokalnych przysmaków
Jarmark regionalny w Muszynie był okazją do zakupu rękodzieła i spróbowania lokalnych przysmaków Damian Radziak
Muszyna cieszy się zainteresowaniem turystów, ale przede wszystkim z jego atrakcji potrafią korzystać mieszkańcy i bawić się przy okazji licznych wydarzeń kulturalnych. Z okazji otwarcia zamku na rynku odbył się XVI Jarmark Muszyński. Nie zabrakło rękodzieła, regionalnych potrwa, pokazów rycerskich oraz występów artystycznych. Warto wspomnieć, że najbardziej malownicza dzielnica Muszyny, Zapopradzie (m.in. z ogrodami zmysłów i kompleksem basenów) cieszy się olbrzymia popularnością. Przyjeżdżają tu odpoczywać mieszkańcy Sądecczyzny, turyści z całej Polski czy pobliskiej Słowacji.

Jarmark regionalny w Muszynie na rynku pełen atrakcji

Koniec września to czas kiedy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie kończy sezon plenerowy w Uzdrowisku. Od 2014 roku Jarmark Muszyński jest pierwszym i ostatnim wydarzeniem każdego plenerowego sezonu w mieście. Podczas jarmarku mają miejsce występy zespołów z pogranicza muzyki folkowej i folklorystycznej.

Do Muszyny przyjeżdżają twórcy rękodzieła oraz wystawiennicy z różnych stron Polski a także z sąsiedniej Słowacji. Stoiska pełne różnorodnych towarów, targ staroci, pokazy rycerskie i łucznicze, warsztaty garncarskie, archeologiczne a także postacie przechadzające się wśród uczestników wydarzenia w strojach historycznych nawiązujących do dawnej Muszyny stwarzają niepowtarzalny klimat tego wydarzenia!

W tym roku podczas jarmarku miało miejsce szczególnie wydarzenie - uroczyste otwarcie Zamku Muszyńskiego. Mimo deszczowej pogody pojawiły się tłumy turystów oraz mieszkańców, którzy z niecierpliwością wyczekiwali tej chwili. Zamek został częściowo odbudowany, zyskał basztę, taras widokowy, pomieszczenia muzealne oraz gastronomiczne.

Inwestycja wyniosła ponad 13 mln złotych, a prace budowlane zajęły ponad 3 lata. Wcześniej kilka lat trwały prace archeologiczne, które pozwoliły wyjaśnić jak wyglądał średniowieczny obiekt w Muszynie, po którym do czasów współczesnych pozostały tylko ruiny.
[video]68211[/video]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Inwestycje w powiecie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska