Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jeszcze nie wybrałeś kierunku studiów? Nie zwlekaj, uczelnie wciąż mają wolne miejsca

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
Nie zwlekaj! To już ostatni dzwonek, by powalczyć o indeks wymarzonej uczelni
Nie zwlekaj! To już ostatni dzwonek, by powalczyć o indeks wymarzonej uczelni Tomasz Bolt
Na większości małopolskich uczelni pierwsza tura rekrutacji na studia już się zakończyła. Obecnie trwa nabór dodatkowy. Na jakie kierunki można jeszcze aplikować i w jakich terminach?

FLESZ - Polacy nie mają oszczędności

od 16 lat

Uniwersytet Jagielloński rekrutację uzupełniającą rozpoczął tuż po zakończeniu naboru lipcowego. Kandydaci na studia licencjackie i jednolite magisterskie mogą dokonywać zgłoszeń w systemie IRK (irk.uj.edu.pl) do 12 września, a ogłoszenie wyników nastąpi 17 września.

Otwarta jest rekrutacja na kierunki należące do różnych dziedzin nauki – zarówno ścisłych i przyrodniczych (matematyka komputerowa czy chemia zrównoważonego rozwoju), jak również humanistycznych i społecznych (filologie obce, filozofia czy studia europejskie). Lista studiów I stopnia z otwartą rekrutacją w turze uzupełniającej jest dostępna na stronie
Rekrutacja UJ. Rok akademicki 2021/2022

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie rekrutację dodatkową prowadzi do połowy września – na większości kierunków humanistycznych i ścisłych (Rekrutacja UP. Rok akademicki 2021/2022).

- Mamy jeszcze wolne miejsca na filologie: polską, romańską czy germańską, na biologię, edukację techniczno-informatyczną, bioinformatykę, inżynierię bezpieczeństwa i wiele innych. Posiadamy też dodatkowe, wolne miejsca na nowych kierunkach, takich jak bezpieczeństwo międzynarodowe z językiem angielskim jako wykładowym i psychologia zwierząt - informuje rzeczniczka UP Dorota Rojek-Koryzna.

Dodaje, że uczelnia posiada również szeroką ofertę studiów niestacjonarnych dla osób chcących pogodzić naukę z pracą. Ta forma jest interesująca dla młodych osób, szczególnie po doświadczeniach pandemicznych. - Studenci coraz częściej planują podjęcie pracy zarobkowej i studiów jednocześnie, co pozwala zoptymalizować koszty związane ze zmianą miejsca zamieszkania w przypadku osób przyjezdnych - wyjaśnia rzeczniczka UP.

Akademia Górniczo-Hutnicza swój ostatni cykl rekrutacji rozpoczęła 23 sierpnia. Potrwa on do 13 września, a kwalifikację na studia zaplanowano na 14 września. Jak informuje rzeczniczka AGH Anna Żmuda-Muszyńska, w czwartym ostatnim cyklu rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia uczelnia prowadzi rekrutację na większość kierunków. Ich pełna lista dostępna jest na stronie Rekrutacja AGH. rok akademicki 2021/2022.

Na Politechnice Krakowskiej tegoroczna rekrutacja odbywa się w trybie ciągłym i trwa do września. E-rejestracji można dokonywać cały czas poprzez formularz na stronie Rekrutacja PK. Rok akademicki 2021/2022. Tam też są wszelkie szczegóły związane z rekrutacją i wybór kierunków, na których są jeszcze miejsca.

To m.in.: architektura krajobrazu, budownictwo, inżynieria materiałowa, inżynieria wzornictwa przemysłowego, fizyka techniczna, nanotechnologie i nanomateriały, energetyka, inżynieria środowiska, inżynieria i gospodarka wodna, biotechnologia, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn w języku polskim i angielskim, transport, biotechnologia, pojazdy samochodowe, środki transportu i logistyka, mechanika i budowa maszyn, systemy i urządzenia przemysłowe, inżynieria czystego powietrza.

Wrześniowe tury rekrutacji będą trwały do wyczerpania miejsc, ostateczne listy przyjętych będą ogłaszane w trybie ciągłym, wstępne do 15 września, a ostateczne - osób, które dokonały wpisu na listę studentów - do 24 września. Na nowy rok akademicki Politechnika Krakowska przygotowała ponad 30 kierunków studiów.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie także ma jeszcze wolne miejsca na studiach. Terminy rekrutacji są różne dla różnych kierunków studiów, są one na bieżąco aktualizowane na stronie Rekrutacja URK. Rok akademicki 2021/2022. Aktualnie trwają nabory m.in. na kierunki: biogospodarka, ekonomia, ochrona środowiska, rolnictwo i zarządzanie (do 5 września), geodezja i kartografia (do 13 września) oraz leśnictwo (do 14 września).

Na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego jesienna tura rekrutacji na nadchodzący rok akademicki rozpoczęła się 9 sierpnia. Można aplikować na wszystkie kierunki i tryby z wyjątkiem kierunku fizjoterapia (jednolite studia magisterskie) oraz studiów licencjackich na kierunku kosmetologia i zaocznych studiów II stopnia na kierunku turystyka i rekreacja. Ewentualna rekrutacja na zarządzanie rekreacją i rozrywką ruszy po 10 września. więcej informacji: Rekrutacja AWF. Rok akademicki 2021/2022.

W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie pierwsza tura rekrutacji na studia I i II stopnia zakończyła się 31 lipca, a druga rozpoczęła się 16 sierpnia i potrwa do końca września lub do wyczerpania limitu miejsc. Kandydaci wciąż mogą aplikować na następujące kierunki na studiach I stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych): Game Design (ścieżka: projektowanie rozgrywki gier cyfrowych), grafika reklamowa i multimedia (grafika reklamowa i edytorska/Multimedia i grafika interaktywna/UX), lingwistyka dla biznesu (ścieżki: język angielski w biznesie oraz tłumaczenia w biznesie), psychologia (psychologia coachingu: wsparcie, rozwój, mediacje lub psychologia menedżerska), skandynawistyka: studia filologiczno-biznesowe (ścieżka: język norweski) oraz zarządzanie strategiczne (ścieżki: analityka biznesowa lub Design management). Więcej: Rekrutacja WSE. Rok akademicki 2021/2022l.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie rekrutację dodatkową rozpoczęła 1 sierpnia. Kandydaci mogą zgłaszać chęć studiowania na wszystkie kierunki. W ofercie najstarszej, największej i najchętniej wybieranej uczelni zawodowej w Polsce są 23 kierunki i ponad 30 specjalności. Rekrutacja potrwa do 17 września.

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu obecnie prowadzi II turę rekrutacji elektronicznej na wszystkie kierunki. Potrwa ona do 19 września. Jeśli po tym terminie będą jeszcze wolne miejsca, to pod koniec września zostanie jeszcze uruchomiona rekrutacja uzupełniająca na poszczególne kierunki.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie kandydaci mogą aplikować w II turze rekrutacji do 30 września. Mają do dyspozycji 19 kierunków w języku polskim oraz 8 w języku angielskim. Pełna lista kierunków dostępna jest na stronie Rekrutacja WSIZ. Rok akademicki 2021/2022.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Jeszcze nie wybrałeś kierunku studiów? Nie zwlekaj, uczelnie wciąż mają wolne miejsca - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska