Jutrzenka - Orlęta. Bramka, która zepsuła powrót Piotra Powroźnika...

boch
Krzysztof Michalec - strzelec bramki dla Jutrzenki
Krzysztof Michalec - strzelec bramki dla Jutrzenki Andrzej Banaś
Jutrzenka Giebułtów - Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 w zaległym meczu III ligi, który odbył się w środę w Zabierzowie. Gospodarze podnieśli się po czterech porażkach (z łącznym bilansem bramkowym 0:17), ale i tak kończyli spotkanie w fatalnych nastrojach. Bramkę - i zwycięstwo - stracili bowiem w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Na ławkę Jutrzenki wrócił Piotr Powroźnik, trener, który prowadził zespół od początku 2015 roku, ale w połowie lipca nieoczekiwanie podał się do dymisji. Swoją obecną misję rozpoczął w meczu rozgrywanym w rzęsistym deszczu, podczas którego stan boiska stopniowo się pogarszał. Siłą rzeczy, płynnej gry tu wiele nie było, w 18 min pierwsi szansę na gola mieli przyjezdni - Nowosadko spudłował. Potem to samo po drugiej stronie boiska zrobił Balawender, a w końcówce pierwszej połowy Jutrzenka była drużyną mocniej atakującą.

Stadiony Krakowa. Zobaczcie wszystkie! Które wypiękniały po ...

Sytuacja zmieniła się po przerwie, to Orlęta prowadziły grę, ale też nie stwarzały zagrożenia pod bramką rywali. Kiedy natomiast w 64 min wyrwali się do przodu miejscowi, wywalczyli rzut rożny. Wykonał go Dawid Litewka, a Krzysztof Michalec wbiegł na piłkę i zagłówkował na 1:0.

Goście wciąż mieli problem, bo zagrozić Jutrzence, udało im się to dopiero w 77 min. Kalita po lewej stronie pola karnego ograł obrońcę i uderzył w bliższy róg, lecz udaną interwencją popisał się Guguła. Cztery minuty potem komfort miejscowym mógł dać Michniak, oddał jednak kiepski, lekki strzał - prosto w ręce Klebaniuka.

W doliczonym czasie gry z kilkunastu metrów mocno uderzył Kalita, bramkarz Jutrzenki wybił piłkę. Efektem był korner. A po nim zamieszanie w polu karnym, które rozładował Rycaj soczystym strzałem na 1:1...