Kajakarstwo. Bardzo udany sezon KKW-29 Kraków. Jest szansa na olimpijski występ

art
Zawodnicy i zawodniczki Kolejowego Klubu Wodnego 1929 Kraków mają za sobą udany sezon - stawali na podium mistrzostw Polski, w tym pięciokrotnie na jego najwyższym stopniu podium. Jest duża szansa, że klub w przyszłym roku będzie mógł pochwalić się olimpijczykiem.

Najważniejszą imprezą w sezonie były mistrzostwa Lotto 82. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym. Z tych zawodów krakowianie wrócili bardzo zadowoleni. Dwa złote krążki i jeden srebrny dały 8. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Na torze w Poznaniu błyszczał Paweł Kaczmarek. Zwyciężył w K1 na 200 m oraz w duecie z Jackiem Piechem (17-latek został jeden z najmłodszych mistrzów kraju seniorów) w K2 na 500 m, a także sięgnął po srebro w K2 na 200 m, w osadzie z Grzegorzem Bierzało.

Kaczmarek jest utytułowanym zawodnikiem, reprezentantem kraju. M.in. startował na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, był w finałach mistrzostw świata. Do krakowskiego przeniósł się przed tym sezonem. Ma szansę wystąpił na igrzyskach Tokio 2020.

W mistrzostwach w innych kategoriach wiekowych też były sukcesy. Złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorek młodszych wywalczyły w K2 na 500 m Natalia Kurpan i Wiktoria Bierzało.

W MP juniorek dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Adrianna Kąkol (K1 na 200 m i 500 m). Wystartowała także w MŚ w rumuńskim Pitesti, zajęła 5. miejsce w finale K1 na 500 m.

Juniorski brąz w K2 na 5000 m dorzucili Jacek Piech i Michał Małecki.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani