Kalwaria Zebrzydowska. Przy dwóch przejściach dla pieszych...

  Kalwaria Zebrzydowska. Przy dwóch przejściach dla pieszych na drodze krajowej 52 stanęło dodatkowe oświetlenie. Teraz będzie bezpieczniej

  Zdjęcie autora materiału
  Bogusław Kwiecień

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kalwaria Zebrzydowska. Przy dwóch przejściach dla pieszych na drodze krajowej 52 stanęło dodatkowe oświetlenie. Teraz będzie bezpieczniej
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

  Dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych przy ul. Jagiellońskiej to jedna z inwestycji przeprowadzonych w tym roku na drodze krajowej 52. GDDKiA przeprowadziła ponadto modernizację mostów w Brodach oraz podjęła się budowy chodnika w Barwałdzie Górnym
  Zobacz galerię
  Przy ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej wykonano dodatkowe oświetlenie dwóch przejść dla pieszych. Dzięki temu, w obu miejscach zdecydowanie poprawiło się bezpieczeństwo pieszych, którzy obecnie są dużo lepiej widoczni dla kierowców.

  - O realizację tego zadania wnioskowali mieszkańcy i Zarząd Osiedla nr 2 w Kalwarii Zebrzydowskiej - zaznacza Tomasz Baluś z tutejszego Urzędu Miasta.

  Wartość robót wyniosła 57 tys. zł. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie w wysokości 70 proc., tj. 39,9 tys. zł. W kalwaryjskim urzędzie podkreślają, że to kolejny przykład dobrej współpracy gminy z zarządcą drogi krajowej 52.

  W tym roku GDDKiA przeprowadziła ponadto modernizację mostów w Brodach oraz podjęła się budowy chodnika w Barwałdzie Górnym. W tym drugim przypadku inwestycja dobiega końca. Objęła ona odcinek o łącznej długości 595 m. Dodatkowo też wymieniona została nawierzchnia drogi.

  Podczas niedawnej wizyty przedstawicieli krakowskiego Oddziału GDDKiA z dyrektorem Tomaszem Pałasińskim w Kalwarii burmistrz Augustyn Ormanty podziękował za ostatnie inwestycje drogowe w tej gminie i jednocześnie rozmawiał już na temat planów kolejnych inwestycji przy „52”. Dotyczą one budowy chodnika w Barwałdzie Średnim przy drodze krajowej w kierunku Wadowic oraz zatoki autobusowej w Brodach.

  - Nasza współpraca jest modelowa i może być pokazywana jako przykład dla innych samorządowców - powiedział dyrektor Tomasz Pałasiński.

  WIADOMOŚCI WADOWICE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY