Kęty. Porażka KPS-u we Wrześni z Krispolem na początek I ligi siatkarzy

KPS Kęty przegrał we Wrześnie z Krispolem 0:3.
KPS Kęty przegrał we Wrześnie z Krispolem 0:3. Fot. Jerzy Zaborski
Ruszyły rozgrywki w Krispol I lidze siatkarzy. Na początek KPS Kęty przegrał we Wrześni 0:3. W kolejnym meczu podejmie Pekpol Ostrołękę.

Kęczanie w najczarniejszym scenariuszu nie mogli przewidzieć takiego początku. - Przy stanie 12:9 nogę skręcił nasz drugi środkowy Damian Zygmunt – zwraca uwagę Marek Błasiak, trener i zarazem prezes KPS – Jeśli powiem, że dzień przed meczem kontuzji nabawił się Jonasz Biegun, to nasza sytuacja na tej pozycji stała się dramatyczna. Podobno w sporcie ważne jest prawo serii, ale nie o taką serię mi chodzi. Po stracie zawodnika gra nam się rozsypała i nie byliśmy w stanie zatrzymać rozkręcających się gospodarzy.

Gospodarze szybko uciekli na 17:9, a przy stanie 21:11 wiadomo było, że kęczanie mogą już się skupić na kolejnej partii.

Druga odsłona rozpoczęła się prowadzeniem gospodarzy (7:4), ale z czasem to kęczanie zaczęli prezentować się coraz lepiej i - na pierwszą przerwę techniczną - wrześnianie schodzili już z myślą o odrabianiu strat (7:8).

Miejscowi powiększali stratę do KPS. Było już nawet 10:15. W końcu jednak mecz zaczął się od nowa, bo na tablicy wyników było 17:17. Emocjonująca była końcówka. Pierwsza piłkę setową mieli kęczanie. Jednak nie udało im się jej wykorzystać. Potem gospodarzom udało się wygrać na przewagi. - A mogło być tak pięknie, czyli mecz zacząłby się od nowa – westchnął trener Błasiak.

W trzeciej odsłonie kibice byli świadkami huśtawki nastrojów. Na pierwszą przerwę techniczną miejscowi schodzili z dobrą zaliczką 8:5. Na drugiej przerwie urosła do 16:10. Goście nie zrezygnowali z walki o korzystny wynik. Potem było jeszcze 20:19. _- Mieliśmy piłkę w górze, którą trzeba było skończyć _– podkreślił Błasiak.

Skoro kęczanie tego nie zrobili, to gospodarze zaczęli finiszować, kończąc rywalizację w minimalnej liczbie setów.

Krispol Września – KPS Kęty 3:0 (25:12, 26:24, 25:20)

KPS: Błasiak, Zygmunt, Kluth, Czubiński, Tomczak, Bogus, Ledwoń (libero) oraz Szpyrka, Toczko (libero), Chmielewski.

Inne mecze:

Victoria Wałbrzych – SMS Spała 0:3, Ślepsk Suwałki – GKS Katowice 1:3, Camper Wyszków – AGH Kraków 1:3, Ostrołęka – Warta Zawiercie 1:3, Espadon Szczecin – KPS Siedlce 0:3, Stal Nysa – Hutnik Kraków – przełożony.

Powrót na siłownię - na jakich zasadach?