Klasa okręgowa Kraków, grupa III. W meczu Targowianka - Karpaty Siepraw rutyna wygrała z młodością

Targowianka - Karpaty Siepraw
Targowianka - Karpaty Siepraw Facebook/Karpaty Siepraw
W 15. kolejce w grupie III klasy okręgowej Kraków Targowianka pokonała Karpaty Siepraw 3:1.

Targowianka Targowisko - Karpaty Siepraw 3:1 (3:1)
Bramki:
1:0 Dziadzio 7, 2:0 Wąs 22, 3:0 Manterys 24, 3:1 Mieszczak 44.

Targowianka: Sotnicki - Chryczyk, Czuraj, Kępa, Bańka - Kucabiński (85 D. Świętek), Dziadzio, Białkowski (80 Baranowski), Oleksa - Wąs (87 A. Piwowar), Manterys (71 Chróściel).

Karpaty: Pitala - Sołtys (65 W. Matoga), Sz. Matoga (46 Prusak), T. Szablowski, Stańko - A. Szablowski, Oramus, Sabała, Machowski (72 Zając) - Pabian, Mieszczak.

Sędziował: Maciej Jeziorek. Widzów: 100. Żółta kartka: Mieszczak.

Doświadczenie wzięło górę nad młodością. Pełna rutynowanych piłkarzy Targowianka losy meczu rozstrzygnęła praktycznie po 24 minutach, strzelając w tym czasie trzy gole. Zespół trenera Wojciecha Rajtara wygrał oba swoje spotkania na wiosnę i goni lidera Węgrzcankę.

W 7 min Dziadzio wykorzystał nieporozumienie w szykach obronnych rywali i trafił z ostrego kąta na 1:0. Następnie Wąs sfinalizował zespołową akcję, w której miejscowi "rozklepali" sieprawian, a po chwili swoją sytuację spożytkował strzałem z bliska Manterys, po kolejnym błędzie gości w defensywie.

Piłkarze Karpat największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach. W 13 min z bliska główkował A. Szablowski, ale trafił w Sotnickiego. Tuż przed przerwą Mieszczak ładnie uderzył z wolnego w "okienko", dając cień nadziei. Po przerwie jednak faworyt nie dopuścił do niespodzianki i obronił prowadzenie.