Klopp zastąpi... Guardiolę?

W spotkaniu 29. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na własnym boisku beniaminka Padeborn 3:0 i awansowała na ósme miejsce w tabeli.

Na listę strzelców wpisali się Henrich Mchitarjan głową w 48 minucie, Pierre-Emerick Aubameyang w sytuacji sam na sam z bramkarzem w 55 minucie i Shinji Kagawa strzałem w lewy dolny róg bramki w 80 minucie.

W zespole gospodarzy do 74 minuty grał Jakub Błaszczykowski. Zainicjował on akcję, po której Borussia objęła prowadzenie. Wcześniej, w 23 minucie, dopuścił się faulu w ataku, dlatego sędzia nie uznał gola dla jego drużyny. Przy stanie 2:0 arbiter aż dwukrotnie nie uznał bramki dla gospodarzy.

Był to pierwszy mecz Borussii od chwili, gdy trener Juergen Klopp oficjalnie ogłosił, że opuści ją po zakończeniu bieżącego sezonu. Momentalnie rozpoczęły się dyskusje, który klub poprowadzi w przyszłości. Media sugerowały, że może to być np. Real Madryt lub Manchester City.

Tymczasem były szkoleniowiec Borussii i Bayernu Monachium Ottmar Hitzfeld zasugerował, że Klopp może zastąpić... Josepa Guardiolę, obecnego szkoleniowca Bayernu.

- Jeśli Guardiola zdobędzie nawet potrójną koroną w Bayernie, to naprawdę uważam, że może udać się na roczny urlop. A wtedy nie widzę problemu, aby jednym z kandydatów do pracy w bawarskim klubie był właśnie Klopp - powiedział Hitzfeld.

Materiał oryginalny: Klopp zastąpi... Guardiolę? - Dziennik Polski