Kobiecy Różaniec rozpoczyna się od mszy św.
W pierwszą sobotę listopada tradycyjnie modlitwa kobiet rozpoczęła się od wspólnego udziału we mszy św. o godz. 8.00 w Bazylice Bożego Ciała na Kazimierzu. Następnie mieszkanki Krakowa adorowały Najświętszy Sakrament rozważając tajemnice różańca. Tuż po godzinie 9.00 w procesji z krzyżem i wizerunkiem Maryi kobiety wyszły na ulice Krakowa.
Kobiecy Różaniec w Krakowie
- Modląc się publicznie na ulicach Krakowa, pragniemy dać też świadectwo naszej wiary i miłości do Matki Bożej, pokazując jakże inną, od lansowanej w mediach, twarz kobiety polskiej - informują organizatorzy.
To wydarzenie modlitewne odbywa się w Krakowie od 2 kwietnia 2022 roku. Kobiety zbierają się na wspólnej modlitwie w ramach pamiątki objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie, gdy poprosiła dzieci i świat, aby odmawiać różaniec w każdą, pierwszą sobotę miesiąca, aby błagać Boga o przebaczenie grzechów.
W ubiegłym miesiącu kobiety przeszły od Bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu przez Plac Wolnica, Kładkę o. Bernatka na Rynek podgórski. Tam na kolanach odmówiły jedną część Różańca, by spełnić warunki nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
Charakter patriotyczny
Oprócz religijnego znaczenia, Kobiecy Różaniec ma również charakter patriotyczny: - Stałymi uczestniczkami naszej modlitwy wynagradzającej są m.in. Joanna Wieliczka-Szarek, znana autorka książek historycznych, Barbara Nowak, kurator małopolski, Barbara Unrug, wnuczka Admirała Józefa Unruga i inne kobiety znane ze swej aktywności w środowisku patriotycznym - informują organizatorzy.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Sekrety hotelu Forum. Zazdrościła go nam cała Polska!
- Tak wygląda nowy grobowiec rodziny Koral - twórców „lodowego imperium”
- Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Tunel na nowej zakopiance będzie otwarty na listopadowy długi weekend?
