FLESZ:Zakaz handlu w niedzielę. Zmiany rządu wstrzymane
Zmieniający się klimat, sprawia, że coraz częściej jesteśmy świadkami ekstremalnych zjawisk pogodowych widocznych szczególnie latem. Ulewne deszcze przyczyniają się do lokalnych podtopień i powodzi a długotrwałe susze to brak wody dla roślin oraz problemy z nadmiernym nagrzewaniem.
Rozbudowa miasta, nowe budynki, drogi i chodniki powodują, że coraz mniej wody wsiąka w ziemię, a miasto musi inwestować w systemy i sieci kanalizacyjne odprowadzające deszczówkę.
Sukcesywna poprawa retencyjności to działanie niezwykle korzystne z punktu widzenia interesów Krakowa. Poza budową zbiorników
retencyjnych należy dążyć do ograniczenia powierzchni terenów uszczelnionych (betonowe i brukowane nawierzchnie), zwiększając tym samym ilość obszarów biologicznie czynnych - zielonych. Zamiast odprowadzać wodę opadową do systemu kanalizacji i rzek, warto zagospodarować ją w miejscu powstawania.
Prostym rozwiązaniem, które ogranicza odpływ wód opadowych do kanalizacji, a równocześnie pomaga dbać o rośliny w trakcie
suszy, jest ogród deszczowy, który powstał obok biblioteki na os. Teatralnym.
- Tak oszukują mechanicy. Kierowcy – miejcie się na baczności!
- Nowy odcinek ekspresowej zakopianki gotowy! Zobacz jak wygląda!
- Parkowanie w Krakowie. Nowe zasady, większa strefa
- Najbardziej ekskluzywne osiedla w Krakowie [TOP 10]
- Cracovia. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]
- Wisła Kraków. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]
