https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec z azbestem w Krakowie. Do końca lipca ankieterzy będą odwiedzać mieszkańców miasta

Aleksandra Łabędź
Fot: Adam Wojnar/Polska_press
Do końca lipca br. na terenie Krakowa będzie prowadzona inwentaryzacja miejsc, w których występuje azbest. W związku z tym Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa zwraca się z prośbą do mieszkańców o umożliwienie przeprowadzenia takiej inwentaryzacji przybyłym ankieterom i udzielenie niezbędnych informacji w tym zakresie. Przedstawiciele firmy WGS84 Polska Sp. z o.o. z którą miasto zawarło umowę, będą legitymować się pismem polecającym z wydziału.

- Ostatnia inwentaryzacja była prowadzona na terenie Krakowa w 2013 roku. W połowie 2015 roku Wydział Kształtowania Środowiska rozpoczął realizację programu usuwania wyrobów zawierających azbest - informuje krakowski magistrat.

Do 2021 roku z azbestu zostało oczyszczonych ponad 900 miejsc, a na to zadanie miasto przeznaczyło kwotę ponad 1 milion złotych.

Aktualnie prowadzona inwentaryzacja da przesłanki do ewentualnych działań związanych z uruchomieniem nowego programu.

Ankieterzy będą mieć listy polecające

Ankieterzy mogą zapukać do drzwi mieszkańców Krakowa, jednak będą mieli również obowiązek wylegitymować się specjalnym pismem polecającym z Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Przedstawiciele firmy, która zajmuje się tym zadaniem, będą prowadzić inwentaryzację na terenie Krakowa do końca lipca.

Wydział zwraca się z prośbą do mieszkańców o umożliwienie przeprowadzeni takiej inwentaryzacji przybyłym ankieterom i udzielenie niezbędnych informacji w tym zakresie.

Najtańszy urlop? Najlepiej pomiędzy majówką a wakacjami

od 16 lat
Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tak to wygląda
„Miasto Kraków” szuka sobie wydatków, jakby jeszcze za mało długów miało. A mówiąc ściślej: to urzędnicy tego miasta szukają ujścia dla nadmiaru gotówki z kieszeni mieszkańców.
j
jak_zwykle_bez_hejtu
Chciałbym się oficjalnie zapytać (to nie jest żart, oczekuję poważnych odpowiedzi): czy i w jaki sposób szkodzi azbest, który leży na dachu i nikt go nie rusza ? Moim zdaniem problem został sztuczniei nadmuchany i dopiero cięcie, łamanie, obróbka azbestu powoduje pylenie szkodliwe dla zdrowia.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska