Koszykarze AGH Kraków wygrali w Przemyślu i przewodzą w drugiej lidze

Pawel Panus
Pawel Panus
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W nowy rok koszykarze AGH Kraków weszli pokonując w Przemyślu tamtejszy AZS MCS 91:82.

Krakowianie udowodnili, że są zdecydowanie najlepszą drużyną w grupie C. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego zaczęli z impetem i szybko wypracowali solidną przewagę. Urobek akademików zaczął się zmniejszać w trzeciej kwarcie, gdy rywal postawił wszystko na jedną kartę. W 32 minucie po rzucie Artura Mikołajki Daniel przegrywał tylko 70:72 i zanosiło się na nerwową końcówkę. Wówczas za trzy punkty trafił Maciej Koperski, dwie „trójki dodał Bartosz Czerwonak,a skutecznymi atakami popisali się Bartłomiej Podworski i Sebastian Dusiło. AGH objął prowadzenie różnicą 10 punktów. Gospodarze walczyli do końca, ale goście z Krakowa nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa.

AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl - AGH Kraków 82:91 (16:28, 26:23, 26:21, 14:19)
Punkty dla AGH
: Czerwonaka 21, Dusiło 15, Koperski 12, Podworski 11, Mamcarczyk 11, Borówka 8, Dyrda 6, Medes 4, Nowaczek 3.

Materiał oryginalny: Koszykarze AGH Kraków wygrali w Przemyślu i przewodzą w drugiej lidze - Dziennik Polski