https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. 14 lat temu na krakowskich Błoniach wystąpiła Celine Dion. Pamiętacie te emocje?

Ewa Wacławowicz
28 czerwca 2008 roku na krakowskich Błoniach wystąpiła Celine Dion. W ciągu niemal dwugodzinnego występu kanadyjska piosenkarka zaśpiewała swoje największe przeboje, a nawet dwukrotnie bisowała. Pod sceną i wokół niej zebrało się wówczas ponad 30 tysięcy osób, które śpiewały razem z artystką m.in. "Taking Chance", "Power of Love" czy wielki przebój z filmu "Titanic" "My Heart Will Go On", który niejednego fana Dion przyprawił o dreszcze i wzruszenie. W naszej galerii przypominamy to nietuzinkowe wydarzenie.

Występ artystki zainaugurował projekt "+May B Kraków+ - Muzyczne Wydarzenie Krakowa", w ramach którego na koncerty miały być zapraszane największe gwiazdy. Artystka przyleciała do Polski z Pragi w ramach swojej trasy koncertowej "Taking Chances", obejmującej 116 koncertów w 25 krajach. Specjalnie na tę okazję na krakowskich Błoniach wybudowana została arena koncertowa.

W trakcie show Dion towarzyszyli tancerze i chórki. A w ciągu niemal dwóch godzin koncertu, ponad 30- tysięczna publiczność
zgromadzona na Błoniach i na okalających je ulicach usłyszała m.in. "Taking Chance", "Power of Love", "My Heart Will Go On" a także dwa covery zespołu Queen.

Mimo że w Krakowie artystka wraz z rodziną spędziła zaledwie kilkanaście godzin, nie były one bezowocne. Celine Dion m.in. odsłoniła na bulwarze nad Wisłą w muzycznej Alei Gwiazd tablicę ze swoim nazwiskiem i gwiazdą, rozdawała autografy i robiła zdjęcia z fanami, a na koniec odwiedziła Rynek Główny, gdzie przywitał ją Prezydent Jacek Majchrowski i krakowskie kwiaciarki wręczyły jej bukiet kwiatów.

Historyczne upały w Wielkiej Brytanii. Padł rekord temperatury

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska