"Zielona granica", film o kryzysie migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy, wzbudził w Polsce wielką dyskusję zanim wszedł do kin. Do tej pory miała okazję zobaczyć go niewielka grupa osób. Na festiwalu w Wenecji otrzymał owację na stojąco i nagrodę jury, zbiera pozytywne opinie krytyków, ale jego temat nie spodobał się politykom Zjednoczonej Prawicy. Bardzo krytycznie o obrazie Agnieszki Holland wypowiedzieli się m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i szef MSWiA Mariusz Kamiński, ostre oświadczenie wydała Straż Graniczna, a na samą reżyserkę wylała się rzeka hejtu.
Pojawiają się zarzuty o "antypolski wydźwięk filmu", "zakłamanie i szarganie polskiego munduru", itd., oraz wezwania do bojkotu. Ci, którzy film widzieli (m.in. znany krytyk filmowy Tomasz Raczek) twierdzą, że obraz jest bardziej wyważony niż się wszystkim wydaje i uwzględnia różne punkty widzenia. Mleko się jednak rozlało i będzie to wzbudzająca największe kontrowersje premiera jesieni w polskich kinach, a może nawet całego roku. Widać to choćby w oświadczeniu Młodzieży Wszechpolskiej, która ma zamiar protestować pod Kinem pod Baranami w dniu krakowskiej prapremiery (21.09).
"Wszechpolacy wyrażają swoje oburzenie skandalicznym przedstawieniem polskiej Straży Granicznej, która jawi się w filmie Agnieszki Holland jako oprawcy imigrantów. [...] Działacze Młodzieży Wszechpolskiej twierdzą, że film „Zielona granica” wpasowuje się w białoruską i rosyjską narrację. Służy on wrogim Polsce reżimom, których działania wywołały kryzys migracyjny na wschodniej granicy naszego kraju. Ponadto negatywne ukazywanie funkcjonariuszy Straży Granicznej jest zdaniem Wszechpolaków oszczerstwem i działaniem wymierzonym w obrońców polskich granic. [...] Młodzież Wszechpolska zachęca do bojkotu filmu Agnieszki Holland i przywołuje stworzone w czasie II wojny światowej hasło „Tylko świnie siedzą w kinie”.
Kino po Baranami poinformowało tymczasem, że bilety na czwartkową przedpremierę "Zielonej granicy" już zostały wyprzedane i zaprasza na kolejne seanse.
Zmiany w polskich szkołach - to musisz wiedzieć!

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Romantyczna Małopolska na rocznicę. W tych miejscach serce może zabić mocniej
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Atrakcyjne nowe kąpielisko pod Krakowem. Woda, molo, plaże ZDJĘCIA
- Miasta rozwodników w Małopolsce. Tu małżeństwa rozpadają się najczęściej
- Tak mieszkają Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości". Oto dom słynnej pary seniorów