Gala z okazji 90-lecia szpitala
Kilkanaście dni temu stowarzyszenie Kraków dla Mieszkańców opublikowało w mediach społecznościowych wpis o treści:
"Kilka dni temu wszystkie krakowskie media obiegła informacja o ciężkiej sytuacji finansowej Szpitala im. Gabriela Narutowicza. To jednak nie przeszkadza w planowaniu uroczystej gali z okazji 90-lecia szpitala. Na galę z poczęstunkiem oraz koncertem zostały już wysłane zaproszenia. Rodzi się jednak pytanie – czy w obliczu ogromnego zadłużenia szpitala (około 132 miliony złotych, w tym wymagalnych jest około 50 milionów) planowanie uroczystej gali jest rozsądnym pomysłem?".
Na uroczystą galę m. in. krakowskich radnych zaprasza prezydent Aleksander Miszalski, a także Mariola Marchewka, dyrektor Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie oraz Społeczność Szpitala.
Urząd Miasta Krakowa odnosi się do sprawy
- Jubileusz 90-lecia szpitala odbędzie się 23 listopada, w salach Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego. Najważniejszym elementem wydarzenia będzie uhonorowanie zasłużonych pracowników placówki. Jubileusz będzie okazją, aby docenić pracę pokoleń pielęgniarek, lekarzy i pracowników, którzy każdego dnia troszczą się o zdrowie krakowian. Wręczone zostaną im krzyże zasługi, odznaki honorowe za zasługi dla ochrony zdrowia oraz medale za długoletnią służbę. W kolejnej części spotkania odbędzie się wykład o historii Szpitala Narutowicza. Na zakończenie przewidziano występ artystyczny - opisuje dokładny program wydarzenia Katarzyna Misiewicz z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.
Jak również dalej tłumaczy przedstawicielka urzędu, wspomniana gala nie jest jedynym wydarzeniem związanym z 90-leciem szpitala.
- W ciągu całego jubileuszowego roku zrealizowano szereg inicjatyw prozdrowotnych dla mieszkańców Krakowa, takich jak programy wsparcia dla kobiet planujących ciążę, ciężarnych i matek karmiących czy otwarty „Dzień Tarczycy”. Zorganizowane zostały także bezpłatne badania urologiczne i USG. Wydarzenia te zostały przeprowadzone pro bono przez personel medyczny szpitala, przy wsparciu Towarzystwa Wspierania Szpitala im. Gabriela Narutowicza - wylicza Misiewicz.
"Istotny krok w budowaniu morale i lojalności personelu placówki"
- Uroczystość jubileuszu szpitala przypada w ciężkim dla placówki czasie, związanym z trudną sytuacją finansową. Trzeba mieć na uwadze, że szpital leczy mieszkańców Krakowa od 90 lat. Organizacja obchodów rocznicy istnienia szpitala jest istotnym krokiem w budowaniu morale i lojalności personelu placówki. Bowiem to pracownicy są najważniejszym kapitałem szpitala - tłumaczy nam urzędniczka.
Kto finansuje organizację gali?
Katarzyna Misiewicz zapewnia, że szpital nie przeznaczył na wydarzenie żadnych środków ze swojego budżetu.
- Organizacja obchodów była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa (105 000,00 zł brutto), współpracy z zaprzyjaźnionymi instytucjami oraz zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli. Towarzystwo Wspierania Szpitala sfinansowało większą część kosztów uroczystości. Dodatkowo to ze środków zebranych przez Towarzystwo zakupiono sprzęt medyczny i przeprowadzono szereg remontów w budynku szpitala. Organizację jubileuszu wsparli też wolontariusze - tłumaczy.
Seniorzy w Kobierzynie mogą korzystać z wyremontowanego oddziału
