W miejscu, gdzie teraz deweloper miałby wybudować bloki do początku lat 30. XX wieku mieściła się fabryka butów Marko. Następnie w 1935 roku budynek został przejęty przez firmę Emil König, która prowadziła tam działalność garbarską. Po latach wojny w budynku działała Pierwsza Państwowa Fabryka Skór Chromowanych w Krakowie. W kolejnych latach produkowano tam futra. Później w przestrzeniach, w których kiedyś działała fabryka zaczęły funkcjonować sklepy.
Spółka Internet Investment Fund przewiduje, że w bloku, który miałby powstać na miejscu dawnej fabryki, mogłoby zamieszkać co najwyżej 130 osób. Blok miałby mieć pięć pięć kondygnacji (16,5 m wysokości), a od strony ul. Marii Konopnickiej szerokość ok. 70 metrów. Deweloper wystąpił o ustalenie lokalizacji w specjalnym trybie, ponieważ w planie miejscowym część działek jest przeznaczona pod zieleń publiczną w projektowanym Kanele Krakowskim i nowym ujściu Wilgi. Inne w planie są zapisane jako tereny wód otwartych, co również wiąże się z nigdy niezrealizowanym planem budowy kanału. Mimo bliskiej odległości od rzeki, teren ten nie jest zagrożony powodzią, takie ryzyko zostało określone na 0,2% (raz na 500 lat).
Wnioskodawca podkreśla, że wszelkie warunki dotyczące dostępu do komunikacji publicznej, szkół i przedszkoli są spełnione. Nowi mieszkańcy mieliby również dostęp do miejsc związanych ze sportem i rekreacją. Póki co deweloper musiałby się najpierw zmierzyć ze zbieraniem opinii, które swoim wynikiem będą mogły stanąć mu na drodze.
- Nie rozpoznacie tych miejsc! Krowodrza, Bronowice, Piaski Wielkie...
- Oto najbogatsze i najbiedniejsze gminy Małopolski. Jedna zwraca szczególną uwagę!
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING
- Pod Krakowem dobiega końca budowa... hinduskiej świątyni
- Męskie Granie w Krakowie: deszcz im niestraszny, tłumy na piątkowym koncercie!
