FLESZ - Polska na liście krajów niebezpiecznych
W filmie Daniela Cohena pierwsze skrzypce gra niepozorna pracownica centrum handlowego (w tej roli znana z "Artysty" Bérénice Bejo), która spisuje swoje trafne obserwacje na temat rzeczywistości, a następnie wydaje je w formie książki. Z dnia na dzień osiąga spektakularny sukces, z którym nie potrafią sobie poradzić jej najbliżsi przyjaciele, na czele z konserwatywnym mężem (Vincent Cassel).
"Małe szczęścia" to ocierający się o farsę portret złożonych międzyludzkich relacji, w którym przyjaźń przeplata się z zazdrością, a sukces może zaowocować konfliktami. Reżyser zderza ze sobą skrajnie różnych bohaterów, których słowne utarczki znakomicie oddają błyskotliwe dialogi.
Film "Małe szczęścia" będzie można zobaczyć za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl, a po seansie na dyskusję online zaproszą absolwentki psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk. Projekcja o godz. 20, a dyskusja - o godz. 21.45. Link do dyskusji na portalu Zoom zostanie przesłany mailem do wszystkich osób, które obejrzą film w E-Kinie Pod Baranami.
"Premiery psychologiczne" to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka. Na razie pokazy odbywać się będą wirtualnie - ale niebawem powrócą do realnego kina.
O prowadzących:
Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.
Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.
- Tak wyglądają porodówki w naszych szpitalach. Zobacz zdjęcia
- 10 pomysłów na zdrowe śniadanie
- Tak wyglądają polskie szpitale psychiatryczne [zdjęcia]
- Nie jedz tego! Te produkty zostały wycofane przez GIS
- TOP 10 krakowskich ginekologów. Sprawdź, których lekarzy polecają pacjentki [RANKING]
- Zobacz, jak wyglądają najlepsze porodówki w Krakowie!
