Kraków. Kolejne remonty w już rozkopanym mieście. Będą zmiany w ruchu

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Udostępnij:
Przebudowa 29 Listopada, potężne korki na Opolskiej - to dziś najbardziej doskwierające kierowcom inwestycje w Krakowie. Trwa też wiele innych remontów w mieście, a pojawiają się kolejne.

FLESZ - Finlandia chce wstąpić do NATO

Prace na ul. Na Wierzchowinach, Sucharskiego i Kokotowskiej

W przyszłym tygodniu w związku z pracami prywatnego inwestora na ul. Na Wierzchowinach – zmiany w organizacji ruchu. Na Sucharskiego i Kokotowskiej trwają roboty Wodociągów Miasta Krakowa – z końcem maja planowane na tych ulicach jednodniowe zamknięcia.

W dniach 16-17 maja na ul. Na Wierzchowinach inwestor prywatny będzie wykonywał przyłącza wodociągowe oraz kanalizacji sanitarnej do budynku na działce nr 55/2 obr. 9 Krowodrza (w rejonie skrzyżowania z ul. Doliny). Pojawią się zmiany w organizacji ruchu – zamknięcie jezdni oraz pobocza, dla pojazdów objazd ul.: Jesionową, Morelową oraz Doliny.

Na ul. Sucharskiego i Kokotowskiej trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i wodociągowej (Wodociągi Miasta Krakowa). Obowiązują zmiany w organizacji ruchu, ale przejazd jest utrzymany. Na ul. Sucharskiego w dniu 23 maja (poniedziałek) planowane jest zamknięcie fragmentu ulicy – dla pojazdów zostanie wyznaczony objazd. Z kolei na ul. Kokotowskiej zamknięcie jej fragmentu planowane jest 27 maja (piątek) – również pojawią się objazdy.

Przegląd remontów w dzielnicach (13-19.05)

Dzielnica IV – Prądnik Biały

W dzielnicy w poniedziałek, 16 maja ruszą prace na ul. Narutowicza. Robotami objęty będzie fragment jezdni i chodnika (od zakrętu w kierunku ul. Bałtyckiej). Pojawią się lokalne zmiany w organizacji ruchu. Roboty potrwają do końca czerwca, a ich koszt to ok. 180 tys. zł.

Dzielnica V – Krowodrza

W dzielnicy od 12 maja trwa remont chodnika na ul. Rzecznej (po stronie zachodniej, prawa strona od ul. Mazowieckiej). W związku z pracami głównie zmiany dla pieszych, dla pojazdów miejscowe zawężenia jezdni. Remont potrwa do końca czerwca, a jego koszt ok. 270 tys. zł.

Dzielnica VI – Bronowice

W dzielnicy wczoraj rozpoczęły się roboty na ul. Księcia Józefa. W pierwszej kolejności prace przy ul. Gajówka, po ich zakończeniu drogowcy będą działać przy ul. Jodłowej. Zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego – Nowe chodniki dla Zwierzyńca i nie tylko… Prace związane z rekultywacją zieleni i założeniem nowych trawników wykona Zarząd Zieleni Miejskiej.

Koszt prac to 535 tys. zł, a ich zakończenie planowane jest na koniec września br.

Z kolei w środę, 18 maja planowany jest remont chodnika na ul. Wiedeńskiej. Prace będą realizowane w dwóch etapach: pierwszy – od ul. Zarzecze do końca ogrodzenia KS Bronowianka, drugi – od ul Prystora do ul. Popiela.

Pierwszy etap potrwa do końca czerwca, drugi do końca września br. Koszt remontu to ok. 638 tys. zł.

Dzielnica VIII – Dębniki

Drogowcy działają na ul. Rostworowskiego bocznej (przy budynku nr 11). Remont jezdni i miejscami chodnika potrwa do połowy czerwca br., a jego koszt to ok. 40 tys. zł. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Z kolei w poniedziałek, 16 maja ruszą prace na ul. Praskiej (sięgacz przy budynku nr 55). Prace potrwają do końca czerwca br., a ich koszt to ok. 100 tys. zł. Będą obowiązywać lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Dzielnica IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki

Trwa remont chodnika na ul. Włodarskiej. Prace dotyczą odcinka pomiędzy ulicami Uroczą a Ferdynanda Kurasia (numery nieparzyste). Koszt zadania to ok. 70 tys. zł. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Remont potrwa do końca maja br.

Dzielnica XI – Podgórze Duchackie

W poniedziałek, 16 maja zaplanowane jest rozpoczęcie remontu na ul. Alfreda Dauna. Drogowcy zajmą się chodnikiem na odcinku od posesji nr 64 do ul. Malborskiej. Prace potrwają do końca czerwca br., a ich koszt to ok. 120 tys. zł.

Dzielnica XV – Mistrzejowice

Na środę, 18 maja drogowcy zaplanowali rozpoczęcie remontu na ul. Andrzeja i Józefa Załuskich. Prace będą dotyczyć jezdni wzdłuż bloków pod adresem: os. Oświecenia 41-43. Koszt robót to ok. 220 tys. zł. Remont zakończy się w drugiej połowie maja br. Prace realizowane są w ramach Programu modernizacji dróg.

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

W dzielnicy trwa remont ul. Łazowej. Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego – Wykonanie nakładki bitumicznej z podbudową na ul. Łazowej. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają do końca maja br., a ich koszt to 340 tys. zł.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

W Nowej Hucie drogowcy wyremontują brakujący fragment ul. Klasztornej – od ul. Żaglowej do al. Jana Pawła II. Prace będą realizowane nocami (od ok. godz. 19:00) przy ruchu wahadłowym. Remont rozpocznie się 18 maja (środa) i zakończy nad ranem 21 maja (sobota). Koszt prac to ok. 315 tys. zł.

Przy Fabrycznej powstaje rondo

Wkrótce ul. Fabryczną i Cystersów połączy rondo, pierwsze prace w terenie zostały już wykonane przez dewelopera. W poniedziałek, 16 maja roboty wkroczą w kolejny etap, pojawią się nowe zmiany w organizacji ruchu.

W poniedziałek, 16 maja roboty przeniosą się na na północną część skrzyżowania ul. Fabrycznej i Cystersów. Prace w ramach tego etapu potrwają mniej więcej miesiąc. Aby wykonawca mógł sprawnie zrealizować zaplanowane roboty zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Po stronie północnej skrzyżowania zamknięty zostanie chodnik, pojawi się zwężenie jezdni.

Zakończenie całości prac planowane jest pod koniec wakacji tego roku.

Weekend bez tramwajów do Mistrzejowic i os. Piastów

W najbliższy weekend prowadzone będą prace naprawcze torowiska tramwajowego na rondzie generała Maczka. W związku z tym w sobotę i niedzielę zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Kocmyrzowskiego do Mistrzejowic i os. Piastów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie