Magnificon Expo w Krakowie
"Magnificon Expo Jest także uznawany za kolebkę polskiego cosplayu, gdzie cosplayerzy mają okazję prezentować swoje najnowsze kostiumy i kreacje, inspirując innych do kreatywności i artystycznej ekspresji. Magnificon regularnie zaprasza gwiazdy muzyki popularnej z Kraju Kwitnącej Wiśni oraz Korei, co jeszcze bardziej ubarwia czas spędzony na imprezie. Ponadto każda osoba poszukująca kulinarnych doświadczeń na pewno nie będzie zawiedziona wizytą na Magnificonie!" - piszą organizatorzy wydarzenia.
To jednak nie jedyna tego typu impreza organizowana w Krakowie.
Społeczność Magnificonu odgrywa kluczową rolę w rozwoju rynku mangowego w Polsce, promując japońską kulturę i literaturę oraz przyczyniając się do zwiększonego zainteresowania i dostępności mangi w kraju. Dzięki zaangażowaniu i pasji fanów, Magnificon stał się nie tylko miejscem spotkań dla miłośników popkultury japońskiej, ale także ważnym czynnikiem kształtującym polską scenę kulturalną!
Co to jest ten Cosplay
To artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania i wcielają się w postać fikcyjną. Termin "cosplay" powstał w Japonii w 1984 roku, ale za początki tego hobby uważa się konwent 1st World Science Fiction Convention, który miał miejsce w Nowym Jorku w 1939 roku.
Cosplay często nazywany jest hobby, a samo cosplayowanie odnosić się może do każdej sytuacji, w której ważną rolę odgrywa jakiś strój i zmiana charakteru, a miejscem występu nie zawsze jest scena, np. gry fabularne (inaczej zwane RPG). Cosplayerzy inspiracje czerpią z wielu źródeł, przy czym najpopularniejszymi z nich są komiksy (w tym manga), anime, seriale telewizyjne, filmy aktorskie i animowane, książki oraz gry komputerowe.
Z DZIENNIKA OGRODNIKA. Krokusy i zimowity jesienną porą. Z jednych drogocenna przyprawa, drugie są wysoce... toksyczne

- Tak wyglądał Kraków ponad 100 lat temu z lotu ptaka. Wielu z tych miejsc już nie ma!
- Najmodniejsze świąteczne wianki na drzwi z okazji Bożego Narodzenia 2024
- Tak świętowano andrzejki w PRL. Wróżby, wosk i śpiew. Zobacz archiwalne zdjęcia
- MOJE MIEJSCE W KRAKOWIE. Andrzej Sikorowski: Od lat bywam tu prawie codziennie