FLESZ - Niższy VAT dla gastronomii?
Działająca od października 2010 roku Akademia Filmowa 50+ to filmowo-edukacyjny cykl spotkań dla osób w wieku 50+ dotyczący sztuki filmowej. Spotkania odbywają się w sobotnie przedpołudnia w przytulnej sali studyjnego Kina Agrafka. Projekcje filmów poprzedzone są prelekcjami krakowskich znawców kina, a po seansie uczestnicy mają okazję podyskutować o filmie w swoim gronie.
Podczas najbliższego spotkania, które odbędzie się 13 lutego o godz. 11.00 w kinie Agrafka w ramach cyklu Akademia Filmowa 50+ wyświetlony zostanie premierowy film Davida Finchera "Mank". Gospodarzem spotkania będzie Maciej Gil, który wygłosi prelekcję i poprowadzi dyskusję po filmie.
"Mank" zabiera widzów do Hollywood lat 30. XX wieku widzianego oczami zgryźliwego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty, Hermana J. Mankiewicza, w którego wciela się Gary Oldman. Mankiewicz ściga się z czasem, by dokończyć scenariusz filmu „Obywatel Kane” dla Orsona Wellesa (Tom Burke).
Na ekranie, poza nagrodzonym Oscarem Garym Oldmanem, Amanda Seyfried, Tuppence Middleton, Lily Collins, Tom Burke oraz Tom Pelphrey. Film wyreżyserował David Fincher, znany z takich produkcji jak "Siedem", "Social Network", "Zodiak".
Bilety 15 zł.
- Te rasy psów są najmądrzejsze. Chcesz nauczyć psa sztuczek? Wybierz którąś z tych ras
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Pseudografficiarze niszczą Kraków. Czy to również efekt pandemii? [ZDJĘCIA]
- Tylko prawdziwe maseczki, przyłbice na Grunwald MEMY
- Nowa lista leków refundowanych. Najwięcej zmian dla pacjentów onkologicznych
