Prokuratura Krajowa informuje, że w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Wisła Kraków SA systematycznie prowadzone są czynności procesowe zakrojone na szeroka skalę.
Prokuratura Krakowa podkreśla, że w postępowaniu w sprawie Wisły ustalono, iż liczba wierzycieli spółki to co najmniej kilkaset podmiotów.
"W toku śledztwa między innymi zabezpieczono obszerny materiał dowodowy, w postaci 350 segregatorów dokumentacji księgowej jak i umieszczonej na szeregu nośników elektronicznych" - informuje Prokuratura Krajowa.
Analizowane są też operacje finansowe prowadzone za pośrednictwem rachunków należących do piłkarskiej spółki Wisły.
Śledczy dokonali przesłuchań, w tym części wierzycieli spółki, a także pracowników działu księgowości Wisły Kraków SA. W ramach postępowania planowane są dalsze przesłuchania, prokuratura nie ujawnia jednak ich szczegółów ze względu na dobro śledztwa.
Postępowanie dotyczące Wisły na początku stycznia tego roku rozpoczęła prokuratura w Krakowie. Niedługo później przeniesiono je do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. W Prokuraturze Krajowej wyjaśniono, że taką decyzję podjęto, by zapewnić transparentność postępowania i uniknąć zarzutów o stronniczość prokuratorów z Krakowa związaną z sympatiami klubowymi.
Postępowanie dotyczy nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od sierpnia 2016 r. do 31 grudnia 2018 r. , przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi piłkarskiej spółki Wisły SA (m.in. była prezes klubu Marzena S.) i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej.
Rządzili w Wiśle Kraków, teraz są za kratami [KRONIKA ZDARZEŃ]
Prokuratura Krajowa na swojej stronie internetowej informuje:
"Prokuratura Regionalna w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej przestępstw gospodarczych związanych z wyrządzeniem szkody w mieniu Wisła Kraków S.A. w łącznej kwocie ponad 7 milionów złotych, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania powstania szkody majątkowej w wysokości ponad 2 i pół miliona złotych w związku z zawarciem niekorzystnych umów o realizacje usług na rzecz klubu. Zakres postępowania dotyczy również zaniechania wypłat wynagrodzeń poszczególnym zawodnikom grającym w klubie, co z kolei stało się przyczyną rozwiązania kontraktów ze stratą finansową Klubu Sportowego Wisła Kraków S.A., a także doprowadzenia do przyznania członkom Zarządu Wisła Kraków S.A. znacznie zawyżonych wynagrodzeń, nadto przywłaszczenia kwoty 824.100 zł."
- Oni odeszli z Cracovii za kadencji Probierza [ZDJĘCIA]
- Kibice na meczu Hutnika Kraków z Sokołem Sieniawa [ZDJĘCIA]
- Złote Akademie. Sprawdź, gdzie posłać dziecko na treningi
- Co miasto ma z udziałów w klubie sportowym Cracovia?
- Biegiem na Zakrzówek 4! Zacięta walka na 3 i 10 km [ZDJĘCIA]
- Te małe kluby to też krakowska piłka [GALERIA]
FLESZ - Afera hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości
- Zdjęcia Krakowa przed II wojną światową. Tak wyglądało życie codzienne mieszkańców
- Ohydztwa, które kazali nam jeść w dzieciństwie. Pamiętacie?
- Szkieletor zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]
- Imponująca budowa zakopianki, wkrótce nią pojedziemy!
- W te miejsca polecisz z Krakowa za mniej niż 100 zł
- Kolejki do lekarzy. Tyle poczekasz na wizytę, badanie i operacje w Małopolsce
