FLESZ - Lockdown w kolejnych województwach
Dzień Muzyki Dawnej to naturalny prolog Festiwalu Misteria Paschalia, który w tym roku odbędzie się w dniach 1–5 kwietnia i zaprezentuje muzykę z kręgu iberyjskiego. Z kolei podczas Dnia Muzyki Dawnej, organizowanego w tym roku we współpracy z krakowską Akademią Muzyczną, odbędą się trzy koncerty zespołów akademickich, które będą dostępne za darmo na PLAY KRAKÓW. W obchody Dnia Muzyki Dawnej wpisze się także koncert Chóru Polskiego Radia.
O godz. 16 w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym zagra Consort Viol da Gamba Akademii Muzycznej w Krakowie skupiający studentów i absolwentów klasy gry na tym instrumencie pod kierownictwem artystycznym gambisty Mateusza Kowalskiego. Zespół prezentuje muzykę szesnastego i siedemnastego wieku na kopiach instrumentów dawnych wykonanych w polskich i zagranicznych pracowniach lutniczych.
O godz. 18 wystąpi zespół wokalno-instrumentalny studentów Akademii Muzycznej w Krakowie zajmujący się nie tylko grą na instrumentach historycznych, lecz także wykonywaniem kompozycji wokalnych doby renesansu i baroku. Zagra również Cracow Recorder Consort, czyli zespół fletów prostych prowadzony w Akademii Muzycznej w Krakowie przez Katarzynę Czubek i Erika Bosgraafa. Grupa specjalizuje się w wykonawstwie muzyki szesnastego i siedemnastego wieku.
W obchody Dnia Muzyki Dawnej włączy się także Chór Polskiego Radia. 20 marca o godz. 17 w kościele św. Marcina w Krakowie odbędzie koncert pasyjny Navigatio Mors w ramach cyklu "Chór Polskiego Radia – dedykacje muzyczne", a jego retransmisję będzie można obejrzeć 21 marca na www.playkrakow.com.
W programie koncertu znajdzie się wybór responsoriów na sześciogłosowy zespół a cappella Carla Gesualda ze zbioru przeznaczonego na Wielki Tydzień wydanego w 1611 roku. Zabrzmią także opracowania Psalmu 51 Miserere mei, który na początku XVII stulecia rozsławił Gregorio Allegri, m.in. Miserere wiodącego szkockiego kompozytora sir Jamesa MacMillana, którego język muzyczny ukształtował się pod wpływem szkockiego dziedzictwa, katolicyzmu i muzyki celtyckiej.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia wyłącznie przez internet na stronie www.bilety24.pl
- Tego nie wolno robić w bloku! Grill, czy "dymek" na balkonie to dopiero początek
- Te rasy psów są najmądrzejsze. Chcesz nauczyć psa sztuczek? Wybierz którąś z tych ras
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Pseudografficiarze niszczą Kraków. Czy to również efekt pandemii? [ZDJĘCIA]
- Nowa lista leków refundowanych. Najwięcej zmian dla pacjentów onkologicznych
