Prof. Barbara Filipek-Mazur z Uniwersytetu Rolniczego podczas Forum podkreślała m.in. rolę „rolnictwa w mieście”. - Oczywiście nie chodzi o to, by pełniło ono funkcję ekonomiczną, tylko społeczną i właśnie środowiskową.
Dlatego zachęcamy m.in. do tworzenia tzw. zielonych dachów na budynkach z porostami i rozchodnikami, które bardzo dobrze radzą sobie w miejskich warunkach - wskazywała profesor Filipek-Mazur.
W trakcie Forum podpisane zostało porozumienia o współpracy na rzecz „Zielonego Krakowa” między Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, a Gminą Miejską Kraków. - Z uczelni mogą szerokim strumieniem płynąć innowacyjne i skuteczne pomysły na walkę z zanieczyszczeniem powietrza, które potem Zarząd Zieleni Miejskiej będzie mógł wdrażać.
Ta współpraca jest bardzo ważna - podkreśla prof. Florian Gambuś, prorektor Uniwersytetu Rolniczego. I zaznacza, że obecnie problemem nie jest brak technologii do walki z zanieczyszczeniem powietrza, tylko wciąż mała świadomość społeczna, jak dużym zagrożeniem jest smog. - Dlatego jako uczelnia zamierzamy prowadzić działania, by właśnie uświadamiać mieszkańców - dodaje.
Wielki smog w Krakowie, internauci próbują złapać oddech MEM...
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto