https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Pierwszy dzień obowiązkowego noszenia maseczek. 62 pouczenia i 5 mandatów

Marcin Banasik
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Krakowscy policjanci chwalą mieszkańców Krakowa za dostosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Podczas pierwszego dnia nie obyło się jednak bez interwencji policji. Miejscy funkcjonariusze 62 osoby, które nie miały na sobie maseczek, a dla 5 najbardziej zagorzałych przeciwników zakrywania ust i nosa spotkanie z policjantami skończyło się mandatem od 50 do 200 zł.

FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Czwartek 16 kwietnia był dniem, kiedy na krakowskich ulicach wszyscy powinni chodzić z maseczkami na twarzach. Policjanci patrolujący miasto pilnowali, żeby tak właśnie było.
- Z naszej obserwacji wynika, że mieszkańcy bardzo dobrze przystosowali się do nowych przepisów odnośnie przebywania w miejscach publicznych. Funkcjonariusze interweniowali sporadycznie - mówi Anna Wolak - Gromala, z biura prasowego miejskiej policji w Krakowie.

Na terenie całego miasta policjanci pouczyli 62 osoby, które nie posiadały maseczek na twarzy. W 5 przypadkach skończyło się wypisaniem mandatów od 50 do 200 zł.

- Te osoby były aroganckie i wdawały się w niepotrzebne dyskusje. Nie chciały dostosować się do przepisów założyć maseczek - mówi Anna Wolak.

Przypomnijmy, że do odwołania należy zakrywać usta i nos:

- w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz w pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie
- w miejscach ogólnodostępnych, w tym:
na drogach i placach
- w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym (za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny)
- w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach)
na terenie nieruchomości wspólnych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

E
Ehh

I tak cały Świat przeszedł na chodzenie w burkach. W tym roku na basen, czy plaże tylko w burkini.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska