Susza trawi Europę

Całkowity koszt realizacji placu wraz z planowanymi do posadzenia roślinami wynosić będzie wartość: 4.264.736,16 zł brutto. W drugiej połowie tego roku mieszkańcy będą mogli korzystać już z odświeżonej przestrzeni placu Axentowicza, który zyska nowe funkcje. Planowany termin zakończenia prac to sierpień 2022 r. Plac zostanie udostępniony mieszkańcom po przeprowadzonych w sierpniu tego roku odbiorach nadzoru budowlanego.
Ławki na placu mają od prawie 6 do prawie 20 metrów długości. Pytamy o cenę tych największych, ale...
"Przetarg na wykonanie prac na Placu Axentowicza to przetarg ryczałtowy - wynagrodzenie ryczałtowe oznacza wynagrodzenie za całość dzieła w jednej sumie pieniężnej lub wartości globalnej" - odpowiadają urzędnicy. Trochę to jednak niepoważne, że nie potrafią lub nie chcę podać ceny za poszczególne elementy inwestycji. To tylko rodzi podejrzenia, że ławki i na tym placu są bardzo drogie.
A co to za ławki? "Konstrukcja siedziska oraz oparcia ławki wykonana ze stali kwasoodpornej, a nogi (elementy pionowe, podpory) wykonane ze stali cynkowanej ogniowo. Ławka składa się z podpór (ram) o grubości 10 mm. Na nich zamontowane są w poziomie oraz w pionie szczebliny z litego drewna egzotycznego iroko (wymagany certyfikat FSC producenta). Elementy drewniane impregnowane ciśnieniowo, pokryte olejem z barwnikiem dedykowanym do drewna egzotycznego".
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- Oto najbogatsze i najbiedniejsze gminy Małopolski. Jedna zwraca szczególną uwagę!
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Pod Krakowem dobiega końca budowa... hinduskiej świątyni
- 15 objawów, które świadczą o tym, że możesz być zakażony nowym subwariantem Omikronu