https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Kraków. Policjanci szkolili się, jak reagować podczas ulicznych zamieszek czy agresywnych demonstracji ZDJĘCIA

Marcin Banasik
Szkolenie pozwoliło na podniesienie poziomu umiejętności funkcjonariuszy oraz zwiększenie ich gotowości do szybkiej i skutecznej interwencji
Szkolenie pozwoliło na podniesienie poziomu umiejętności funkcjonariuszy oraz zwiększenie ich gotowości do szybkiej i skutecznej interwencji Policja Kraków
W trakcie szkolenia policjanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w zakresie działań z armatą wodną czy posługiwania się strzelbami gładkolufowymi. Ćwiczono również prawidłowe wykonywanie zadań służbowych przy czynnikach dekoncentrujących w postaci hałasu i huku pochodzącego ze środków pirotechnicznych.

70 % firm wskazuje problem ze znalezieniem specjalistów

od 16 lat

Armatka wodna i strzelby gładkolufowe

12 kwietnia Zespół Szkolenia Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przeprowadził zajęcia praktyczne dla Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji (NPP) z zakresu taktyki działań podczas zbiorowego zakłócenia porządku publicznego.

Zajęcia miały na celu przypomnienie policjantom zasad działania w pododdziałach zwartych oraz doskonalenie ich umiejętności w zakresie pracy ze sprzętem specjalistycznym. W trakcie szkolenia policjanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w zakresie działań z armatą wodną czy posługiwania się strzelbami gładkolufowymi - mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Szybka i skuteczna interwencja

Szkolenie pozwoliło na podniesienie poziomu umiejętności funkcjonariuszy oraz zwiększenie ich gotowości do szybkiej i skutecznej interwencji w sytuacjach wymagających zastosowania działań ofensywnych. W ćwiczeniach brały udział plutony złożone z KPP w Wadowicach, KPP w Chrzanowie i KPP w Oświęcimiu oraz KPP w Suchej Beskidzkiej pod dowództwem kom. Marka Skoczylasa, dowódcy VI Kompanii NPP.

Szkolenie odbyło pod nadzorem funkcjonariuszy ze Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Nieetatowe Pododdziały Prewencji Policji to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas zgromadzeń, demonstracji, zabezpieczania marszów oraz imprez sportowych, a także monitorowanie zachowań kibiców oraz grup chuligańskich. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie zamieszkom oraz zapewnienie porządku publicznego. NPP to jednostki, które są wyszkolone w zakresie działań w pododdziale zwartym oraz posługiwania się sprzętem specjalistycznym. Formacja ta składa się z funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę w komendach miejskich i powiatowych, przede wszystkim w pionie prewencji.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska