FLESZ - Co zrobić, gdy drzewo zniszczyło Ci auto
Trwa adaptacja jednego z lokali na osiedlu komunalnym Przyzby-Zalesie. Do końca tego roku ma tam powstać żłobek dla ponad 50 maluchów. Wykonawca - firma 2K Budownictwo - najpierw przygotował projekt, a obecnie rozpoczęła się realizacja prac adaptacyjnych.
Na cele żłobka przystosowywana jest powierzchnia licząca ok. 314 m2. Do placówki będzie mogło uczęszczać 52 maluchów, przewidziane są dwa oddziały - przy każdej sali ma być łazienka i magazyn na leżaki. W ramach placówki przewidziano też miejsce m.in. na wózkownię, szatnię oraz pomieszczenie do wydawania posiłków. Lokal ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Kraków. Skradzione rowery mogą wrócić do właścicieli. Policj...
Koszt realizacji zadania to ok. 1,3 mln zł.
Warto wiedzieć, że w tym roku poprawią się warunki w dwóch innych krakowskich żłobkach samorządowych. Na zlecenie ZIM rozpoczęły się niedawno prace modernizacyjne w placówkach przy ul. Mazowieckiej oraz przy ul. Słomianej.
- Rośliny antysmogowe - warto je mieć w swoim domu!
- Jak wyglądały mieszkania w PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia
- Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY]
- Kinga Duda niczym Ivanka Trump. MEMY o córce prezydenta
- Spowiedź "Miśka". 10 szokujących fragmentów zeznań byłego lidera gangu kiboli Wisły
- Luksus po krakosku. TOP 15 najdroższych mieszkań
