Oprócz mikrofal przeciwnicy 5G obawiają się także szpiegowania. Nowa technologia miałaby jeszcze lepiej rejestrować ludzkie zachowania i tym samym bardziej je kontrolować.
Przypomnijmy, że 9 lipca 2018 roku podpisano list intencyjny między przedsiębiorstwem Ericsson a Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną w sprawie prowadzenia szkoleń dla przedsiębiorców z możliwością zastosowania nowej technologii.
Pierwsze badania poza laboratoratorium prowadzone przez Orange i Huawei odbyły się w Gliwicach. Już wtedy mieszkańcy wszczęli protest, argumentując, że "O szkodliwość RF-EMF naukowcy donoszą już od kilku lat. Pisało o tym ponad 230 naukowców z ponad 40 krajów w liście skierowanym do ONZ i WHO z 2015 roku. Potwierdziły to badania amerykańskiego National Toxicology Program (NTP) oraz działająca przy WHO Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, która zaklasyfikowała pole elektromagnetyczne o częstotliwości między 30 KHz a 300 GHz do grupy czynników prawdopodobnie rakotwórczych". W następnych miesiącach testy były prowadzone w kolejnych miastach. W większości z nich spotkały się z krytyką.
Tymczasem Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja. Opublikowało i udostępniło do bezpłatnego pobierania Białą Księgę przygotowaną przez Instytut Łączności oraz uruchomiło stronę gov.pl/5g.
informacje mają zapobiegać dezinformacji i studzić panikę.
- Nie pomogła im nawet Magda Gessler. Oto knajpy, które upadły
- Pol'and'Rock Festival tuż-tuż. A tak wyglądały kiedyś Przystanki Woodstock!
- Tak wyglądał Kraków u schyłku II wojny światowej [GALERIA]
- Kraków w latach 90. Niby niedawno, a inny świat [ZDJĘCIA]
- Nie jedz tego! Te produkty zostały wycofane przez GIS
- Jak odpoczywają piłkarze Wisły? [PRYWATNE ZDJĘCIA]
