Pierwszą z serii konkurencji była Astrobiology Expedition. Zadanie polegało na zbadaniu kilku miejsc, pobraniu próbek gleby do późniejszej analizy i sprawdzeniu, czy znajdują się w nich formy życia. Kolejna konkurencja to Instrument Deployment and Maintenance Operation. Operatorzy, posługując się wyłącznie obrazem z kamer umieszczonych na chwytaku i masztach łazika, musieli za pomocą manipulatora obsłużyć specjalistyczny panel operatorski, a także umieścić obiekt w wyznaczonym miejscu. Następnie, sterując łazikiem, przeszukali teren symulujący powierzchnię Marsa i precyzyjnie ułożyli odnalezione przedmioty we wskazanych przez sędziów miejscach.
Na studentów czekała także konkurencja Autonomous Expedition. Polegała na autonomicznym przejeździe łazika po nieznanym wcześniej terenie, gdzie jedynym drogowskazem były czarne strzałki. Robot musiał nie tylko zapamiętać wskazywany przez strzałkę kierunek, ale także dotrzeć do następnej z nich, omijając napotkane na drodze przeszkody. W tej konkurencji kluczową rolę odgrywały algorytmy autonomicznej nawigacji oraz precyzyjne sensory lokalizacji. Choć niespodziewane problemy techniczne uniemożliwiły Kalmanowi przejazd przez cały tor, sędziowie docenili wiedzę studentów z AGH, przyznając im maksymalną ilość punktów za przedstawienie zaimplementowanych rozwiązań.
Zespół musiał także wygłosić prezentację na temat zarządzania projektem, zastosowanych rozwiązań inżynieryjnych oraz pomysłów na komercjalizację robota planetarnego, przy założeniu, że kolonizacja Czerwonej Planety już się rozpoczęła (Project Implementation Management Assessment).
Ostatnim zadaniem było Reconnaissance and Delivery Operation. Korzystający z kamer pokładowych i aplikacji wizualizującej stan łazika operatorzy musieli poprowadzić Kalmana tak, aby znalazł on ukryte w terenie przedmioty, sfotografował je, a następnie, używając chwytaka, dostarczył trzy przedmioty we wskazane przez sędziów miejsca.
– Ciężka praca dała zamierzone efekty i dzisiaj możemy w pełni cieszyć się ze zwycięstwa naszej drużyny. Zawsze wkładamy całe serce w nasze projekty, jednak bez okazywanego nam wsparcia nie bylibyśmy w stanie osiągnąć takiego wyniku. Dziękujemy za towarzyszenie nam w tej podróży i obiecujemy, że jeszcze nieraz będziemy mieć wspólne powody do radości! – mówią szczęśliwi członkowie AGH Space Systems.
To już kolejny sukces zespołu AGH, który pierwsze trofeum IRC w Indiach. zdobył w 2020 r.
Nowe narzędzie do walki z cyberprzestępczością od CERT Polska

- Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola
- Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z krakowskich galerii
- TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa!
- Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne
- Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II