WIDEO: Krótki wywiad
Fundacja Równość.org.pl od kilku lat prowadzi działania w mniejszych miastach na południu Polski: wspiera oddolne inicjatywy, organizuje kampanie billboardowe, współorganizuje wydarzenia, zachęcając społeczność LGBT do integracji i zaangażowania.
- Gdy trzy lata temu pytaliśmy społeczność LGBT w kilku małopolskich miastach, co jest dla nich ważne - najczęściej słyszeliśmy i słyszałyśmy: widzialność. Tak powstała pocztówkowo-billboardowa akcja "Jesteśmy tutaj". Nigdy byśmy nie przypuszczali, że ponad rok później hasło to stanie się tak aktualne w całej Polsce - mówi Miko Czerwiński.
Jak podkreśla Fundacja Równość.org.pl, nie można zapomnieć o tym, że w kwietniu radni Sejmiku Województwa Małopolskiego przegłosowali deklarację mówiącą, że region powinien być "wolny od LGBT", a krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski nazywa grupę obywateli i obywatelek "tęczową zarazą".
- Dlatego uważamy, że czas przypomnieć, że nie tylko "jesteśmy tutaj", ale przede wszystkim - "jesteśmy u siebie". I nie zmienią tego żadne deklaracje anty-LGBT czy kolejne słowa o tęczowej zarazie - mówi Magda Dropek z Fundacji Równość.org.pl, dodając, że bardzo ważne jest też pokazanie i przypomnienie społeczności LGBT, zwłaszcza młodzieży, że nie są sami i same.
Temu przypomnieniu mają służyć tęczowe plakaty, które można już znaleźć w kilkunastu lokalizacjach w centrum miasta. Będą wisieć do 23 listopada.
Jednocześnie fundacja zachęca do wrzucania zdjęć do mediów społecznościowych z hasztagami: #jesteśmytutaj #jesteśmyusiebie.
- Hala Targowa. Tu zatrzymał się czas [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]
- Niesamowite! Te chałupy znajdują się w Krakowie [ZDJĘCIA]
- Bez wiz do USA. Do tych miast polecimy z Polski [CENY]
- Który z krakowskich radnych jest najlepszy? Który to leser?
- Budowa tunelu zakopianki - fakty, liczby, ciekawostki
- TOP 20 najbogatszych gmin w Małopolsce [RANKING]
