https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Tęczowe plakaty Fundacji Równość.org.pl pojawiły się w mieście

Red.
W kilkunastu lokalizacjach w Krakowie, m.in. przy skrzyżowaniu ul. Starowiślnej i Miodowej, przy Dunajewskiego czy na rondzie Mogilskim rozklejone zostały tęczowe plakaty z hasłami: "jesteśmy tutaj" i "jesteśmy u siebie". To akcja Fundacji Równość.org.pl, która chce przypomnieć, że - jak tłumaczy - "społeczność LGBT była, jest i będzie. I nie da o sobie zapomnieć".

WIDEO: Krótki wywiad

Fundacja Równość.org.pl od kilku lat prowadzi działania w mniejszych miastach na południu Polski: wspiera oddolne inicjatywy, organizuje kampanie billboardowe, współorganizuje wydarzenia, zachęcając społeczność LGBT do integracji i zaangażowania.

- Gdy trzy lata temu pytaliśmy społeczność LGBT w kilku małopolskich miastach, co jest dla nich ważne - najczęściej słyszeliśmy i słyszałyśmy: widzialność. Tak powstała pocztówkowo-billboardowa akcja "Jesteśmy tutaj". Nigdy byśmy nie przypuszczali, że ponad rok później hasło to stanie się tak aktualne w całej Polsce - mówi Miko Czerwiński.

Jak podkreśla Fundacja Równość.org.pl, nie można zapomnieć o tym, że w kwietniu radni Sejmiku Województwa Małopolskiego przegłosowali deklarację mówiącą, że region powinien być "wolny od LGBT", a krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski nazywa grupę obywateli i obywatelek "tęczową zarazą".

- Dlatego uważamy, że czas przypomnieć, że nie tylko "jesteśmy tutaj", ale przede wszystkim - "jesteśmy u siebie". I nie zmienią tego żadne deklaracje anty-LGBT czy kolejne słowa o tęczowej zarazie - mówi Magda Dropek z Fundacji Równość.org.pl, dodając, że bardzo ważne jest też pokazanie i przypomnienie społeczności LGBT, zwłaszcza młodzieży, że nie są sami i same.

Temu przypomnieniu mają służyć tęczowe plakaty, które można już znaleźć w kilkunastu lokalizacjach w centrum miasta. Będą wisieć do 23 listopada.

Jednocześnie fundacja zachęca do wrzucania zdjęć do mediów społecznościowych z hasztagami: #jesteśmytutaj #jesteśmyusiebie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hetero

Przeciez Ci teczowi ludzie powinni otrzymac specjalistyczna pomoc lekarska. Mowie powaznie...to nie ironia. Chca nam przypomniec ze oni tu sa wolajac chyba o pomoc....

G
Gość

Andrzej R. Potocki, publicysta "Sieci" o słowach abp. Jędraszewskiego: Były dość łagodne:

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/andrzej-r-potocki-publicysta-sieci-o-slowach-abp-jedraszewskiego-byly-dosc-lagodne-aa-3ENR-xRKA-ub1V.html

G
Gość

Tak działa tęczowa zaraza:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/458069-przypadek-aktora-mario-lopeza-tak-dziala-teczowa-zaraza

P
Polak

Tęczowi naziści

g
gejka
16 listopada, 8:46, jo:

Zaraza.

Akcja - zrywamy tęczowe bohomazy

j
jo

Zaraza.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska