https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. W piątek 22 września będzie można za darmo pojechać komunikacją miejską

Kaja Bajgrowicz
Europejski tydzień mobilności pod hasłem “Oszczędzaj energię”, trwa już od 16 września
Europejski tydzień mobilności pod hasłem “Oszczędzaj energię”, trwa już od 16 września Andrzej Banaś
W piątek 22 września obchodzimy Dzień bez samochodu. W dniu obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu wszyscy pasażerowie odbywający podróż środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w strefach biletowych I i II i III. W tym dniu zostaną zablokowane wszystkie kasowniki w pojazdach.

Oszczędność energii

Europejski tydzień mobilności pod hasłem “Oszczędzaj energię”, trwa już od 16 września. Ma on promować proklimatyczne rozwiązania transportu oraz ukazywać korzyści z przejazdów komunikacją zbiorową. Skłania również do refleksji nad tym, jak na co dzień możemy zmniejszyć nasz ślad węglowy. Zwieńczeniem tego uświadamiającego tygodnia jest Dzień bez samochodu.

Oferta od PKP

Warto wiedzieć, że nie tylko komunikacja miejska świętuje razem z Krakowianami. Swoją wyjątkową ofertę przedstawiły również Polskie Koleje Państwowe. Według niej, za pośrednictwem aplikacji IMKA, podróżni będą mogli nabyć bilet za 1 zł. Uprawnia on również do nieodpłatnego przewozu jednego roweru. Na mieszkańców czekają bezpłatne kontrole rowerowe, które potrwają do 7 października w różnych częściach miasta.

Pamiętajmy, aby zostawić swoje samochody tak, żeby nie utrudniały przejazdu tramwajom. Zrezygnowanie z samochodu tego dnia pomoże oczyścić powietrze, które ma duży wpływ na nasze zdrowie. W wiele miejsc w centrum miasta da się dotrzeć pieszo. Warto wybrać się na spacer i zrobić trochę kroków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska