Prokuratura Krakowa podkreśla, że w postępowaniu w sprawie Wisły ustalono, iż liczba wierzycieli spółki to co najmniej kilkaset podmiotów.
"W toku śledztwa między innymi zabezpieczono obszerny materiał dowodowy, w postaci 350 segregatorów dokumentacji księgowej jak i umieszczonej na szeregu nośników elektronicznych" - informuje Prokuratura Krajowa.
Analizowane są też operacje finansowe prowadzone za pośrednictwem rachunków należących do piłkarskiej spółki Wisły.
Śledczy dokonali przesłuchań, w tym części wierzycieli spółki, a także pracowników działu księgowości Wisły Kraków SA. W ramach postępowania planowane są dalsze przesłuchania, prokuratura nie ujawnia jednak ich szczegółów ze względu na dobro śledztwa.
Postępowanie dotyczące Wisły na początku stycznia tego roku rozpoczęła prokuratura w Krakowie. Niedługo później przeniesiono je do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. W Prokuraturze Krajowej wyjaśniono, że taką decyzję podjęto, by zapewnić transparentność postępowania i uniknąć zarzutów o stronniczość prokuratorów z Krakowa związaną z sympatiami klubowymi.
Postępowanie dotyczy nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od sierpnia 2016 r. do 31 grudnia 2018 r. , przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi piłkarskiej spółki Wisły SA (m.in. była prezes klubu Marzena Sarapata) i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej.
Wisła Kraków. Kadra na wiosnę 2020. Piłkarze "Białej Gwiazdy...
Piłkarze Wisły Kraków przed laty i dziś. Zobacz, jak się zmi...
WIDEO: Karta czy gotówka? Co zabrać na wakacje
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
