Kandydatów w Konkursie można zgłaszać do 25 lipca 2021 roku. Nagrody przyznane zostaną przez Kapitułę Konkursową w następujących kategoriach:
- a) „Upamiętnienie w terenie”;
- b) „Dyplomacja publiczna i troska o dobre imię Polski za granicą;
- c) „Strażnicy Ksiąg; (księgarnie, antykwariaty, biblioteki, wydawnictwa)
- d) „Innowacyjne formy edukacji historycznej”
Pasje, opowieści, przeżycia...
Nagrodzenie najciekawszych zjawisk związanych z promocją to nie wszystko! Stoją za nimi konkretni ludzie, grupy, firmy, stowarzyszenia, a wraz z nimi pasje, opowieści, przeżycia i wyjątkowe doświadczanie patriotyzmu. Chcemy, abyśmy mogli się wszyscy poznać i opowiedzieć sobie siebie nawzajem! Dlatego wszystkich Nominowanych, Laureatów i 30 wylosowanych zgłaszających zaprosimy na festiwal inicjatyw zorganizowany w ostatni weekend sierpnia 2021 r.
Festiwalowi w ostatni weekend sierpnia 2021 roku oraz wręczeniu Nagród Przeszłość/Przyszłość towarzyszyć będzie szereg inicjatyw, takich jak wręczenie Nagrody im. Janusza Kurtyki, panele dyskusyjne, występy artystyczne, spacery historyczne po warszawie czy wystawa.
Więcej o Kategoriach konkursowych:
„Upamiętnienie w terenie” – kategoria obejmująca Inicjatywy upamiętniające polską historię i polskich bohaterów, w szczególności bohaterów podziemia niepodległościowego, w szczególności w miastach, miejscowościach, na wsiach, w lasach, górach, np. w postaci tablic, pomników, drogowskazów, płyt nagrobnych i innych;
„Dyplomacja publiczna i troska o dobre imię Polski za granicą” – kategoria obejmująca Inicjatywy promujące polską historię i broniące jej dobrego imienia za granicą. W tej kategorii nagradzane będą Inicjatywy prowadzone zarówno przez sektor publiczny, przedsiębiorców, NGO oraz osoby prywatne.
„Strażnicy Ksiąg (księgarnie, antykwariaty, biblioteki, wydawnictwa)” – kategoria obejmująca ponadstandardowe Inicjatywy księgarzy, antykwariuszy, bibliotekarzy i wydawców, związane z ich pracą, które przyczyniają się do promocji polskiej historii lub jej upamiętnienia. Nagrodę zdobyć mogą zarówno właściciele, jak i wyróżniający się pracownicy.
„Innowacyjne formy edukacji historycznej” – kategoria obejmująca Inicjatywy promujące polską historię z wykorzystaniem niestandardowych metod edukacji, dostosowanych do współczesnego odbiorcy, np. gry planszowe, filmy, gry terenowe, interaktywne wystawy, strony internetowe i inne.
Zgłoszeń można dokonywać do 25 lipca 2021 roku poprzez formularz online zamieszczony na stronie internetowej Fundacji.
Regulamin oraz idea Konkursu wraz z Kapitułą również dostępne są na stronie internetowej Fundacji.
- Ranking TOP 15 najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. Są zachwycające!
- Najpopularniejsze rasy psów w Polsce. Które z nich są ulubieńcami Polaków? [TOP 12]
- Oferty pracy w Krakowie. Kogo szukają pracodawcy? TOP 33 fachowców
- Wielka impreza w Energylandii! 7. urodziny parku rozrywki i kolejki Ekipy
- Ogromna plaża pod Krakowem zachwyca nawet w pochmurne dni [ZDJĘCIA]
- Jak ochłodzić pokój bez klimatyzacji? Sprawdzone i skuteczne sposoby
