W mistrzostwach wzięło udział 30 ekip z całego kraju (OSP, PCK, Joannici, Straż Miejska, WOPR, Fundacja Ratujmy Życie, szkoły i uczelnie medyczne). 120 zawodników rywalizowało w 20 konkurencjach.
Oto zadania, z którymi musieli się zmierzyć funkcjonariusze:
„Sześć stóp pod ziemią” – dwóch młodych mężczyzn próbuje zakopać żywcem trzecią osobę.
W momencie, w którym zespół przybywał na miejsce akcji bandyci uciekali do lasu. Po dotarciu zespołu do poszkodowanego i uwolnieniu go, okazywało się, że to mężczyzna, który nie zna języka polskiego i angielskiego. Zawodnicy musieli odnaleźć dwóch znajomych poszkodowanego, którzy zostali również zakopani. Do zadania wykorzystano fantomy przykryte ziemią.
„Rodzina Soprano” – w czasie konwoju niebezpiecznego więźnia doszło u niego do zatrzymania krążenia. Zespół przystępował do resuscytacji krążeniowo-oddechowej pod eskortą uzbrojonych funkcjonariuszy Zakładu Karnego. Następuje próba odbicia więźnia, przestępcy rozpoczynają ostrzał (użyto ślepych nabojów). W czasie strzelaniny jeden z bandytów dostaje postrzał w głowę, więc część zawodników (wraz z ochroną) musi udzielić mu pomocy.
„Samochód w rzece” – zespół musiał zmierzyć się ze skrajnie ciężkim terenem i złymi warunkami atmosferycznymi. Scenariusz zadania zakładał sytuację, w której samochód wypadł z trasy i spadł ze stromej skarpy do rzeki.
Barczewo, Dobre Miasto, Olsztyn, Ełk, Malbork, Sopot, Poznań, Czermin, Golina, Witaszyce, Doruhów, Włocławek, Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdańsk, Giżycko, Droszewo, Lubawa, Lidzbark Warmiński, Zawady i Nowy Dwór Mazowiecki – to miasta i miejscowości, z których pochodziły poszczególne drużyny.
WEŹ UDZIAŁ W QUIZIE "CO TY WIESZ O SĘDZIOWANIU?"
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!