Niemcy wyraziły zgodę na przekazanie czołgów Ukrainie. Co dalej?

Piosenka „Mój przyjacielu” oryginalnie została napisana w latach dziewięćdziesiątych przez Momcilo Bajagića i Gorana Bregovića dla jugosłowiańskiego zespołu Bajaga i Instruktori. Na fali ogromnej popularności muzyki bałkańskiej w 2001 r. doczekała się polskiego tekstu Daniela Wyszogrodzkiego i została singlem promującym album Krawczyk & Bregović „Daj mi drugie życie”. Piosenka odniosła ogromny sukces i stała się kultowym nagraniem.
Wykonanie jej przez Igo w Żywcu zrobiło na publiczności wyjątkowe wrażenie ponieważ tembr głosu Artysty momentami jest łudząco podobny do głosu samego Krzysztofa Krawczyka. Wykonanie ma w sobie mnóstwo dynamiki, wspaniałe brzmienie instrumentów dętych i towarzyszą mu żywiołowe oraz pełne entuzjazmu reakcje kilkutysięcznej publiczności.
Poprzednie cztery teledyski, które pojawiły się dotychczas w sieci w ramach promocji koncertu i albumu, to „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” braci Kacperczyk, „Ostatni raz zatańczysz ze mną” Piotra Zioły, „Bo jesteś ty” Błażeja Króla i Natalii Szroeder oraz „Bezsenni” Miuosha i Marceliny.
Nagranie „Mój przyjacielu” w wykonaniu Igo pochodzi z albumu „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”, będącego muzycznym hołdem dla Ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas serii trzech koncertów Męskiego Grania w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu.
Kultowe piosenki Krawczyka, w nowej oprawie muzycznej przygotowane zostały przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego. Nowe wykonania powstały z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na te kultowe kompozycje. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób budują swoim talentem, głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Tę energię ze sceny czuli uczestnicy koncertów a także przebija się ona na samej płycie.
Na płycie znajdują się wykonania takich artystów jak Maciej Maleńczuk, Błażej Król, Natalia Szroeder, Igo, Kacperczyk, Artur Rojek, Skubas, Natalia Grosiak, Jarecki, Baasch, Maciej Musiałowski, Piotr Zioła, Jucho. W wersji cyfrowej albumu dodatkowo pojawiają się nagrania Grubsona oraz duetu Miuosh i Marcelina. Projekt okładki płyty bazuje na popularnym muralu autorstwa Bruna Neuhamera, który powstał w Opolu w ramach trasy Muzycznych Murali.
- Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola
- Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z krakowskich galerii
- TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa!
- Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne
- Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II