FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
Darmowy Listopad na Wawelu
Dr Beata Kopka – Kwiatkowska z Działu Archeologii i Rezerwatów ZKnW oprowadza gościa specjalnego Małgorzatę Kożuchowską, pokazując rezerwat archeologiczno - architektoniczny kościoła św. Gereona oraz ekspozycję Wawel Zaginiony.
Kobiety objaśniają mi świat
Teatr Nowy Proxima
sobota, niedziela (28, 29 listopada), godz. 20.00
Na deskach teatralnych przy Krakowskiej 41 powstał spektakl stworzony przez kobiety o kobietach i dla kobiet, by stworzyć przestrzeń do opowieści o kobiecej odrębności w świecie urządzonym i rządzonym przez mężczyzn, żeby usłyszeć inny, nie-męski głos, odmienny od dyskursu dominującego w nauce, sztuce i polityce. Żeby móc usłyszeć różne kobiece głosy, docenić różnice i różnorodność, stworzyć poczucie wspólnoty w oparciu o to, co łączy i o to, co dzieli.
"Czerwony żółw"
Niezwykła, uniwersalna i poetycka opowieść o losach rozbitka, który w wyniku sztormu ląduje na tropikalnej, bezludnej wyspie. Początkowo to miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec, jednak jest ktoś, kto mu na to nie pozwoli.
Kino Agrafka na platformie mojeekino
https://mojeekino.pl/vods/vod.654

Listopadowy wieczór z Operą Transmisja LIVE
28 listopada o godz. 18:30
Koncert online transmitowany przez platformę streamingową, podczas którego wystąpią Soliści, Orkiestra i Chór pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Wykonane zostaną najznamienitsze, najbardziej lubiane przez naszą Publiczność fragmenty dzieł operowych.
Repertuar koncertu Widzowie ułożyli sami, głosując na swoje ulubione utwory za pośrednictwem anonimowej ankiety.
Serdecznie zapraszamy na operowy wieczór w ostatnią sobotę listopada!
Platforma Play Kraków

Finisaż wystawy "Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń" w wersji online
Muzeum Krakowa
Od 23 do 29 listopada na stronie facebook.com/PalacKrzysztofory będą mogli Państwo zobaczyć filmiki i ciekawostki, które przygotowaliśmy. Nie zabraknie także wirtualnego spaceru po wystawie oraz rozmowy na temat powstawania rekonstrukcji cyfrowych dawnej zabudowy Krakowa.

"Życia mała garść" Koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu
W repertuarze koncertu "Życia mała garść" znajdują się piosenki Anny Jantar skomponowane zarówno przez jej męża – Jarosława Kukulskiego, jak i innych kompozytorów, oraz utwory Kukulskiego napisane dla innych wykonawców. Ponadczasowe przeboje nabierają nowych barw dzięki oprawie muzycznej przygotowanej przez Adama Sztabę.
Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawuje córka muzycznej pary – Natalia Kukulska. Jej rozmowy z przyjaciółmi rodziny (m.in. Marią Szabłowską, Wojciechem Mannem, Zbigniewem Hołdysem i Januszem Weissem) raz w sposób wzruszający, a innym razem zabawny wprowadzają nas w świat kolejnych utworów.
Platforma Play Kraków
Muzeum Narodowe w Krakowie: "1920. Cud Wisły" - oprowadzenie kuratorskie
Na wystawie zaprezentujemy plakaty z okresu wojny polsko-bolszewickiej, ilustrujące jej grozę, tworzone przez wybitnych polskich artystów – Edmunda Bartłomiejczyka, Zygmunta Kamińskiego, Felicjana Szczęsnego Kowarskiego, Zdzisława Gedliczkę, Józefa Mehoffera, Józefa Ryszkiewicza, Kamila Mackiewicza i Karola Homolacsa. Zostaną one zestawione z propagandowymi plakatami radzieckimi autorstwa wybitnych rosyjskich twórców, między innymi Włodzimierza Majakowskiego i Dimitrija Moora.
