Lewandowski pokazał klasę

Robert Lewandowski zdobył dwa gole dla zdecydowanie prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium, który w meczu 28. kolejki Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt wygrał na własnym boisku 3:0 (1:0).

Z 16 bramkami na koncie Robert Lewandowski zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Prowadzi Alexander Meier (Eintracht) – 16 trafień, a drugi jest Arjen Robben (Bayern) - 17 goli. Obaj nie grali w dzisiejszym meczu z powodu kontuzji.

W 15 minucie Thomas Mueller głową zgrał piłkę „Lewemu”, który przerzucił ją nad jednym z rywali i z półobrotu trafił do siatki. To była wspaniała akcja Polaka, jedna z najlepszych w karierze.

Potem nasz rodak dwa razy przegrał pojedynki z bramkarzem gości Kevinem Trappem. W 63 minucie, po jednym z kontrataków, bliski pokonania tego ostatniego był Mario Goetze, ale trafił w słupek.

2 minuty później po kolejnym strzale Goetzego tym razem piłkę zablokował jeden z zawodników Eintrachtu, ale akcję skutecznie głową wykończył Lewandowski.

W 76 minucie Polak mógł zaliczyć hat-trick, ale z 15 metrów uderzył w słupek. Wynik meczu ustalił Mueller, ładnym uderzeniem z półobrotu. Okazję na gola miał też „Lewy”, jednak strzelił obok bramki.

Materiał oryginalny: Lewandowski pokazał klasę - Dziennik Polski