KK
CARL RECINE/AFP/East News
Liga angielska. Drużyna Leeds United rozbiła na wyjeździe Burnley 4:0 w meczu 36. kolejki Premier League. Wynik spotkania otworzył Mateusz Klich. Polak zdobył bramkę po precyzyjnym uderzeniu z dystansu.

W poprzedniej kolejce Mateusz Klich wrócił do podstawowego składu Leeds. W sobotę przeciwko Burnley ponownie zagrał od 1. minuty. Co więcej, był ważnym ogniwem drużyny. Pod koniec pierwszej połowy Klich popisał się kapitalną akcją. Dostał piłkę w środku pola i pociągnął z nią kilkadziesiąt metrów, następnie uderzył zza pola karnego tuż przy słupku. To czwarte trafienie pomocnika reprezentacji Polski w tym sezonie Premier League.

Po przerwie "Pawie" zadały rywalom jeszcze trzy ciosy. Na listę strzelców w 60. minucie wpisał się Jack Harrison. Kapitalną zmianę dał Rodrigo Moreno. Były snajper Valencii w 77. minucie przelobował golkipera Burnley, a dwie minuty później wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

W 36. kolejkach Leeds United zgromadziło 53 punkty i zajmuje dziesiątą lokatę.

Burnley FC - Leeds United 0:4 (0:1)

Bramki: Mateusz Klich 44, Jack Harrison 60, Rodrigo Moreno 77, Rodrigo Moreno 79

Burnley: Bailey Peacock-Farrell - Matthew Lowton, James Tarkowski, Ben Mee, Charlie Taylor - Dwight McNeil (70 Johann Gudmundsson), Ashley Westwood, Jack Cork, Josh Brownhill - Matej Vydra (65 Jay Rodriguez), Chris Wood (65 Ashley Barnes)

Leeds: Illan Meslier - Luke Ayling, Diego Llorente, Pascal Struijk, Ezgjan Alioski - Kalvin Phillips - Raphinha (81 Ian Poveda-Ocampo), Stuart Dallas, Mateusz Klich (76 Tyler Roberts), Jack Harrison - Patrick Bamford (58 Rodrigo Moreno)

Wszystkie transfery w Ekstraklasie. Oto pierwsze transakcje ...