Liga Siatkówki Kobiet. Polski Cukier Muszynianka lepszy od Poli Budowlanych Toruń

Krzysztof Kapica
W meczu 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka pewnie zwyciężył na wyjeździe 3:0 z Poli Budowlanymi Toruń.

Obie drużyny przystępowały do gry z nadzieją na przełamanie serii bez zwycięstwa (muszynianki przegrały dwa ostatnie spotkania w lidze, odpadły też z Pucharu Polski). Niżej notowane torunianki nie miały atutu własnej hali, bo mecz wyjątkowo rozegrany został w Inowrocławiu.

Trener gości Bogdan Serwiński po raz pierwszy w tych rozgrywkach wystawił do gry od początku kapitan Małgorzatę Lis (cały poprzedni sezon straciła z powodu kontuzji, w tym mało czasu spędziła na parkiecie). Doświadczona środkowa w dwóch pierwszych setach zdobyła 6 punktów, w tym 4 blokiem (w trzeciej partii nie poprawiła tych statystyk).

W I secie początek był wyrównany. Od stanu 7:7 Małopolanki zdobyły cztery punkty z rzędu, a od 9:11 - także cztery (trzy ostatnie dzięki asom Aleksandry Wójcik), powiększając przewagę łącznie do 6 "oczek". Dogonić się już nie dały, choć nie uniknęły chwilowej nerwówki (15:17).

W drugiej partii początkowo też prowadziły muszynianki (4:8 po asie Moniki Bociek), ale torunianki przejęły inicjatywę (12:10). Gra się wyrównała. Kluczowa była seria Polskiego Cukru Muszynianki - cztery "oczka" zdobyte od stanu 17:17 (m.in. as Roksany Brzóski). Gospodynie po tych ciosach już się nie podniosły.

W trzeciej partii emocje były największe: 5:2, 7:8, 11:9, 13:14. Później wynik oscylował wokół remisu, ostatni to 19:19, a po chwili było jeszcze 20:21. W kluczowym momencie błysnęła Bociek, która po dwóch pierwszych setach miała tylko 5 pkt i skuteczność w ataku na poziomie tylko 19 procent. W końcówce zdobyła 4 "oczka" (trzy ataki i blok; łącznie 8 pkt w tej partii), a kropkę nad i blokiem postawiła Wójcik (16 pkt). MVP meczu została wybrana Brzóska.

Poli Budowlani Toruń - Polski Cukier Muszynianka 0:3 (18:25, 18:25, 20:25)