Majówka na rozpoczęcie sezonu w Sądeckim Parku Etnograficznym to już tradycja. Na 1 maja Muzeum Ziemi Sądeckiej zawsze szykuje ciekawy i pełen atrakcji program. Nie inaczej było w tym roku, a skansen odwiedziły tłum sądeczan, zwłaszcza rodziny z dziećmi.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Podegrodzia uczyły haftu podegrodzkiego oraz malowania wzorów podegrodzkich oraz piekły kołacze. W stodole z Krużlowej przygotowano przymierzalnię strojów ludowych i prezentowane były ubiory wiejskie z przełomu XIX i XX wieku. Na łące przy chacie z Kamienicy prezentowano scenki rodzajowe, m.in. gra w karty, robienie piszczałek i fujarek z drewna.
Nie zabrakło licznych warsztatów. Chętni mogli pomalować skrzynie, nauczyć się wić wianki, a przy tym śpiewać pasterskie przyśpiewki, robić wianki z bibuły i tkać rękawice furmańskie. Kazimierz Skrzypiec z Paszyna zdradzał tajniki rzeźbienia w drewnie. Były także wspólne gry i zabawy dla dzieci, pieczenie ziemniaków w żarze i na blaszce oraz podpłomyków.
Na zakończenie „Majówki” w leśnym amfiteatrze sądeckiego skansenu wystąpił Zespół Regionalny Podegrodzie. Każdy chętny mógł też nauczyć się regionalnego tańca.
- Fajfy w "Sanatorium miłości". Kuracjusze tańczyli w Hawanie w Krynicy Zdroju
- Dla takich widoków warto wstać skoro świt. Tatry widziane z Malnika
- To największa w Polsce mofeta! Unikatowa atrakcja turystyczna. Czekają ją zmiany
- Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach oficjalnie otwarte!
- Przyciągnie turystów i ozdobi Nowy Sącz. Ostateczna koncepcję odbudowy zamku
- Memy z Nowym Sączem w tle. Z czego najczęściej śmieją się internauci?
Pustynia Błędowska, czyli największa atrakcja turystyczna w powiecie olkuskim
