Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak znów szokuje. Oskarża prezydenta Warszawy o propagowanie pedofilii

  • Gazeta Krakowska

Piotr Ogórek

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, znana jest ze swoich kontrowersyjnych wpisów na Twitterze. Tym razem "dostało" się Rafałowi Trzaskowskiemu, który podpisał Deklarację LGBT+. Zdaniem Nowak prezydent stolicy tym samym "wsparł propagowanie pedofilii".
Barbara Nowak
 Michal Gaciarz / Polska Press

"Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę? CZY WSPOMNIAŁ, ŻE TO PROPAGOWANIE MIĘDZY INNYMI PEDOFILII? Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. WARSZAWIACY DLACZEGO GODZICIE SIĘ NA KRZYWDZENIE WASZYCH DZIECI?!" - taki wpis (pisownia oryginalna) zamieściła kurator Nowak na swoim profilu na Twitterze.

Kontrowersyjne wpisy kurator

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak słynie z ostrego języka. Za jej wypowiedzi "doceniło" ją stowarzyszenie "Nigdy Więcej", które przeciwdziała rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii i dyskryminacji. W opublikowanej w styczniu przez stowarzyszenie "Brunatnej Księdze" znalazły się antyislamskie wypowiedzi kurator Nowak.

Chodzi o słowa wygłoszone do uczniów II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie przez małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak: "Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład". Słowa te Barbara Nowak wypowiedziała 11 września minionego roku.

Wcześniej Barbara Nowak zasłynęła wpisami m.in. na Twitterze. W marcu ubiegłego roku napisała: "Zawalczmy o Prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze: po obozie Auschwitz powinni odprowadzać TYLKO POLSCY LICENCJONOWANI przez IPN Przewodnicy! Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć?’ (pisownia oryginalna)". Po tym wpisie odwołania kurator domagali się politycy Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej.

Także mąż Barbary Nowak, Ryszard Nowak, dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, zamieścił w marcu 2018 kontrowersyjny wpis na portalu Facebook o Żydach. To nie pierwszy taki przypadek. Wpis dyrektora Ryszarda Nowaka przytoczyła "Gazeta Wyborcza".

Teraz "dostało" się Rafałowi Trzaskowskiego za podpisanie Karty LGBT Plus na rzecz społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych.

Deklaracja LGBT Plus

Deklaracja zobowiązuje Warszawę m.in. do tego, że do 2023 r. zorganizuje hostel interwencyjny dla osób LGBT, edukację antydyskryminacyjną w każdej szkole oraz powoła pełnomocnika ds. społeczności LGBT. Stworzenie hostelu interwencyjnego jest jednym z najważniejszych punktów Deklaracji LGBT+. W hostelu interwencyjnego mają znaleźć schronienie osoby nieheteronormatywne, które są w trudnej sytuacji życiowej, np. musiały wyprowadzić się z domu, bo rodzina ich nie akceptuje. Hostel ma być współfinansowany przez miasto. Powstanie także infolinia dla ofiar homofobii. Takie osoby będą miały zagwarantowane wsparcie prawne i psychologiczne ze strony miasta.

Deklaracja LGBT Plus zakłada także szeroką edukację antydyskryminacyjną i seksualną zgodną z wytycznymi WHO. W każdej placówce wprowadzony ma zostać tzw. „latarnik” – nauczyciel wyznaczony do monitorowania sytuacji uczniów LGBT+ i wspierania ich. Deklaracja LGBT+ mówi także o stworzeniu centrum kulturowo-społecznościowego dla społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych, patronacie prezydenta Warszawy nad Paradą Równości czy powołaniu Pełnomocnika lub Pełnomocniczki Prezydenta ds. Społeczności LGBT+.

Podobną deklarację w Krakowie przed wyborami samorządowymi podpisała Daria Gosek-Popiołek, która była kandydatką Partii Razem na prezydenta Krakowa.

POLECAMY - KONIECZNIE fSPRAWDŹ:

FLESZ: Eurowizja. Słowo o Tulii i polskich sukcesach

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.03.2019, 11:58

Rodzice brońcie swoje dzieci
http://dlarodzicow.ordoiuris.pl/

27.02.2019, 17:03

Czy prawda jest kontrowersyjna? Ona powiedziala tylko prawde, bez owijania w poprawnosc polityczna, tak ostatnio modna.

26.02.2019, 16:19

A może redaktorek przeczytałby te standardy WHO które mają być wprowadzane przez Rafałka- miłośnika orgii ? Czy redaktor również jest za tym by "dziecko w wieku 9-12 lat umiało negocjować przyjemny stosunek seksualny" ?

26.02.2019, 11:50

Sam to zbadałeś, masz jakieś wiarygodne dane czy tylko pleciesz od rzeczy?

22.02.2019, 21:59

Moim zdaniem wypowiedzi pani Kurator są mniej szokujące niż wpychające się niejako "na siłę" tzw. "marsze rowności", które moim zdaniem są rzeczywiście propagowaniem zachęcającym do naśladownictwa różnych wynaturzeń lub upośledzeń zdrowotnych, oczywiście jeśli nie są one skierowne do wymierzonych celowo ugrupowań ideologiczno-politycznych. Nie mam wątpliwości, że te marsze i im podobne działania nie są twalką o równość ale o przywilej narzucania wątpliwej natury zachowań bądź nawyków nabytych, wynikających moim zdaniem nie tyle ze stanu zdrowia fizycznego, ile ze stanu zakłóceń psychicznych lub złych nawyków. Należy się zastanowić czy tego nie da się leczyć zamiast propagować, a tym samym zachęcać do naśladownictwa. Mam wrażenie, że świat zachodni przeżywa głęboki kryzys wartości, nadwartościowując odchylenia od normalności. Może p. Kurator dla uwydatnienia problemu ociera się o pewne skrajności ale moim zdaniem dobrze jest, że jeszcze "wszyscy do końca nie zwariowali".

22.02.2019, 04:13

A co powiesz o tekście napisanym przez tę kuratorkę?

22.02.2019, 04:11

Czy Barbara Nowak poinformowała czym pis jest naprawdę?

CZY WSPOMNIAŁA, ŻE TO PROPAGOWANIE MIĘDZY INNYMI PEDOFILII?

Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o 500+.

KRAKOWIACY DLACZEGO GODZICIE SIĘ NA KRZYWDZENIE WASZYCH DZIECI?!

21.02.2019, 21:44

Dno ten wpis. Chyba człowieku nie wiesz komu bijesz te brawa! Zakłamanie, obłuda, nienawiść do ludzi, czynienie zła i krzywdy to charakteryzuje ta pożal się Boże kurator
Jej prawdziwy kurator jest potrzebny KLAKIERZE!

21.02.2019, 10:32

Jaka jest różnica między pedofilem a pedagogiem?
Pedofil kocha dzieci.

21.02.2019, 08:22

Większość księży i zakonnic w Polsce jest homoseksualnych , część z nich są pedofilami ale tego ta pani nie skrytykuje. Zresztą czego oczekiwać jeśli w tym kraju politycy słusznej partii bagatelizują albo wręcz bronią księży pedofilów , jednocześnie atakując ich ofiary ? może ta pani zaprotestuje jak paetz przyjedzie do Krakowa na mszę ? starczy uczciwości ?

21.02.2019, 08:15

szkoda że nie jest tak odważna w sprawie księży pedofilów , choćby z małopolski .

21.02.2019, 08:14

bardzo proszę o pomoc

pomagam.pl/andrzejkulis

21.02.2019, 07:19

Swietnie że ktoś w tym przypadku ważna osoba bo kurator małopolski napisała coś bardzo ważnego .Za chwile dewiacje staną sie normą jak nie bedziemy mówić co nam sie nie podoba.

21.02.2019, 00:49

bo ten artykuł to jest jeden wielki bełkot. Może warto wrócić do szkoły i nauczyć się podstaw pisowni wszelkiego rodzaju wypowiedzi, bo tymi tekstami Pan tylko demoralizuje dzieci i młodzież czytającą te... cóż ciężko nazwać Pana tekst jakimkolwiek słowem; tragedia z takimi dziennikarzami

20.02.2019, 23:19

Kto zadecydował kto jest prawdziwym Polakiem ? A niby reszta to nieprawdziwi ? To znaczy są bajka , mitem , marzeniem , mara senna ? A kogo obchodzi czy ja kochasz i kim jesteś ? Ze kretynem to już wiemy

20.02.2019, 22:27

gdy wywali się katechetów i księży ze szkół .

20.02.2019, 21:52

Bardzo mądra i odważna Pani Kurator, w przeciwieństwie do Trzaskowskiego...

20.02.2019, 21:18

bo walka o prawa homo, równouprawnienie wszelkiego rodzaju żuczków i kotków to dla nich przykrywka dla dalszego kręcenia lodów i korupcji. Tak jakby kraj tonący w korupcji, zabudowywany na dziko blokami, duszący się w smogu, uzależniony od produkcji innych krajów, nie miał innych problemów niż prawa gejów czy wycinka drzew w puszczy. Takie zadymy są potrzebne żeby opinia publiczna patrzyła w inną stronę.

20.02.2019, 20:45

pani kurator prowadzi w szkole prawdopodobnie lekcje o płaskiej ziemi.

20.02.2019, 19:42

Ucz sobie swoje bachory w domu o tych chorych ludziach lgbt sam masz zerowe wykrztalcenie co widac po tym co piszesz.Jestes zwyklym tumanem

20.02.2019, 19:39

O wiekszego łba niz ty naprawde ciezko

20.02.2019, 19:29

Brawa dla pani kurator !

20.02.2019, 19:09

paskuda wynocha

20.02.2019, 18:59

nie rozumie co mówi

20.02.2019, 18:57

a Trzaskowski akurat z pedofilią nie ma nic wspólnego.

jakaś nieoczytana ta kurator - nie rozumie prostych słów jak na osobę z wyższym (mam nadzieję!) wykształceniem