MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Michał Miśkiewicz: Dawno nie byłem tak dobity, jak po tym meczu

(bk)
Mocno przybity po meczu z Podbeskidziem był bramkarz Wisły Kraków, Michał Miśkiewicz. Dla niego ten mecz zaczął się fatalnie, bo już w pierwszej minucie piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od jego pleców i wpadła do bramki. Jak się później okazało, był to jedyny gol spotkania.

Szczęście chyba mnie opuściło w ostatnich meczach - mówi Michał Miśkiewicz. - Jak nie sam coś zepsuję, tak jak w Lubinie, to teraz wyszedł taki niefart, że sam sobie strzeliłem gola.

Cały czas było nerwowo na boisku. Dostałem m.in. głupią żółtą kartkę. Nie powinienem się tak zachować, bo to nie pomaga drużynie. Byłem jednak już tak “zagotowany” w związku z tym, co się ostatnio dzieje, że nie wytrzymałem. Bardzo chcemy wyjść z tego dołka, a gdy dostaje się bramkę w pierwszej minucie, to nie jest łatwo. Mogę się cieszyć tylko z tego, że później nie przytrafił mi się już żaden klops i rywale nie podwyższyli wyniku. Dzięki temu była cały czas szansa, żeby nawiązać walkę z Podbeskidziem, ale niestety, nie udało się nawet wyrównać.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że spadliśmy na piąte miejsce w tabeli, co oznacza, że zagramy cztery razy na wyjeździe. Dawno nie byłem tak zdenerwowany i dobity, jak po tym meczu. Myślę, że podobnie czuje się reszta chłopaków. Fakt, że zagramy o jeden mecz mniej u siebie, to jest strata finansowa dla klubu, a my w jednym spotkaniu więcej stracimy atut swojego boiska. Co prawda przytrafiła nam się już trzecia porażka z rzędu u siebie 0:1, ale i tak gra nam się tutaj lepiej niż na wyjazdach.