Misiek w rękach policji. Po sprowadzeniu do kraju lider pseudokibiców Wisły Kraków usłyszy zarzuty kierowania gangiem i brutalnego pobicia

  • Gazeta Krakowska

Marcin Banasik

We Włoszech trwa procedura ekstradycyjna ws. zatrzymanego w czwartek Pawła M. ps. Misiek. Lider pseudokibiców Wisły Kraków, podejrzany m.in. o przewodzenie gangowi narkotykowemu, trafił w ręce policji we włoskim mieście Cassino, położonym na południe od Rzymu.

**

Paweł M. znów złapany. Czy tym razem Wisła Kraków wreszcie zareaguje? [KRONIKA ZDARZEŃ]

**

Paweł M. został zatrzymany, gdy jechał samochodem. Podczas zatrzymania próbował jeszcze zmylić włoskich stróżów prawa, pokazując im fałszywy dowód osobisty. Mężczyzna zmienił również swój wygląd, m.in. zapuścił brodę.

Aktualnie „Misiek” przebywa we włoskim areszcie. 39-latek najprawdopodobniej trafi do Polski najwcześniej w przyszłym tygodniu, gdyż tyle mogą trwać procedury ekstradycyjne. Polskie służby śledcze muszą się najpierw zwrócić do swoich włoskich odpowiedników. Śledczy przygotowali już listę zarzutów dla Pawła M.

Prokuratorzy z Katowic, którzy prowadzą śledztwo w sprawie m.in. gangu narkotykowego, chcą zarzucić „Miśkowi” założenie i kierowanie działającą na Śląsku i w Małopolsce zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami oraz atakami na szalikowców klubów śląskich. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa miała działać w latach 2016-2017. „Sharksi” mieli współpracować z „Psychofans” - kibolami Ruchu. Obie bojówki łączy tzw. układ chuligański.

To nie koniec zarzutów dla „Miśka”. 39-latek podejrzewany jest też o brutalne pobicie Jarosława P., który miał „dowodzić” mieszkającymi w Rudzie Śląskiej szalikowcami Górnika Zabrze. 1 grudnia 2016 r. „Misiek” wraz z „Luckym” i dwoma innymi kibolami dopadli P. na stacji benzynowej w Bytomiu. Zaatakowali go maczetami, Jarosław P. miał poprzecinane ścięgna i wiele głębokich ran ciętych. Atak przeżył cudem.

CZY W WIŚLE KRAKÓW RZĄDZĄ KIBOLE? PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zdaniem katowickich prokuratorów Paweł M. wziął też udział w napaści na Daniela D. ps. Romek, znanego szalikowca GKS-u Katowice. „Misiek” wraz z kilkoma mężczyznami mieli go napaść 30 września zeszłego roku na ulicy Sławka w Katowicach. „Romek” też został zaatakowany maczetami, w szpitalu lekarze musieli wprowadzić go w śpiączkę farmakologiczną.

Ostatni zarzut dla „Miśka” ma związek z napadem na stadionie GKS-u Katowice w 2017 r. Według prokuratury to szef krakowskich kiboli wraz z kompanami obezwładnili wtedy dwoje pracowników ochrony, po czym wpadli do pomieszczenia, w którym kilku szalikowców GKS-u przygotowywało oprawę meczową. Bandyci pobili ich i ukradli warte 200 tys. zł flagi katowickiego klubu. Część z nich odzyskano podczas majowej akcji CBŚP. Były ukryte w hali Wisły Kraków.

Według informacji, do których dotarła „Gazeta Wyborcza”, zatrzymanie było możliwe m.in. dlatego, że ok. 10 zatrzymanych w maju tego roku pseudokibiców poszło na współpracę z prokuraturą. To właśnie tuż przed największą akcją policji wymierzoną w przestępczość pseudokibiców (brało w niej udział ok. tysiąca funkcjonariuszy) „Misiek” uciekł z kraju.


Paweł. M znów złapany. Czy tym razem Wisła Kraków wreszcie zareaguje? [KRONIKA ZDARZEŃ]

 Małopolska Policja

Poszukiwani przez policję z Krakowa. Zobacz ich dane i zdjęc...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.10.2018, 19:09

Bo to konfidenci cwelu i depekowcy grypsujący!!

05.10.2018, 08:18

Nie pojęte jest, że każe nam się wierzyć, że Zarząd Wisły nie ma nic wspólnego z tymi bandytami.
To nie jest możliwe, aby zapasione ćwierć mózgi, same wymyśliły jak praktycznie przejąć we władanie , do nie dawna policyjny klub sportowy. Oczekuję zatrzymań białych kołnierzyków, zapewne będą tam głośne nazwiska z adwokatury, Prokuratury, Sądów, Policji, o ile sprawę będą prowadzić funkcjonariusze i prokuratura z innego rejonu kraju, bo miejscowi to jedna mafia. TWA.

02.10.2018, 18:43

Ciekawe czy Misiek we Włoszech spróbował włoskich lodów? Takich kręconych kakaowych? :-) jak.... nie ... to może w więzieniu spróbuje.!

02.10.2018, 13:00

Zada pytanie sądowi polskiemu, czy Misiek naszym kraju będzie miał sprawiedliwy wyrok. Następnie sąd Polski zada pytanie do sądu europejskiego, czy można tak karać przestępcę. No i niestety mi się będzie na wolności

02.10.2018, 12:20

Widze, że bardzo bogate intelektualnie życie prowadził ten michalski...Ale teraz będzie kozakował pudle, tam jest jego miejsce.Prawda pani "prezes" Wisły?

02.10.2018, 02:01

Śmieszne wymówki żenujące wręcz. Po dziekanie to wszyscy JG poszli na DPK i dostali śmiesznie małe wyroki. Nie wspominając że dziekan był 4 lata po człowieku, w dodatku dziekan NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z WSH, przypadkowa ofiara a nie żaden rewanż. Głównym atakującym Dziekana był konfident Metal wasza legenda. Pare osób od was do tej sprawy się spruło jak kalesony. Fakty są takie że JG nie znaczyło, nie znaczy, i nigdy nic w Krakowie znaczyć nie będzie, jesteście za ciency w uszach pod każdym względem.

01.10.2018, 20:20

Jak działa i jak się spina wysoko i na czyich plecach konfident -dosłownie ! Masz racje o tym osadzonym z Ruszczy 2009 r który miał siostrę w TVN . Bo jak konfidenta przywieżiono z zakładu karnego z Zabrza od 2005 -2009 r. maj i od maja końca na Ruszcze 2009 r do 2011 r luty 10 . Wiecej w Zabrzu miał ptaków w ustach i w du*** jak nie jedna kur** dająca za darmo . a o Macieju dzielnikarzu tu piszesz to z UWAGI TVN - pomógł mu potem miał wyrok w innej sprawie . Warto wpisać w Google i łowcy cieni wiedzą wszystko do dzieła .Ula to marionetka tylko by nie odkrył nikt prawdy o nim . A przecież pan artysta jak opuścił Ruszcze udał się prosto do tego geja by mu zrobił sesje zdjęciowe i oddał mu się . Misiek znał Patryka . Diler narkotykowy myśli że jak znów pójdzie na układ to nie pójdzie do wieżienia .Patryku ty działałeś na śląsku w gangu narkotykowym koniec kropka . Wieżienie czeka a Misiek powie prawde kim jesteś ?

01.10.2018, 12:33

Po dziekanie cała gora JG poszła na wroty bo zalatwiali to sami a nie jak rybki nacpanymi kelnerami jak z Tomkiem było. Zaczną wychodzić czas pokaże. Ciąć już nie ma co bo wszystko siedzi. A piotrunio i skopek osrani z obstawa chodzą. Macie sobie 10 sześćdziesiątek sztywniacy git chlopacy:)

01.10.2018, 10:07

Widać , że do szkoły mieli pod górkę. Małolaty wielcy twardziele, kibole. Wyjdzie taki z pierdla, to nawet do biedronki na kasę pójdzie pracować. Ale co się napręża przed , to ich. Patole i margines.

01.10.2018, 08:06

Kibole się prężą jak baranie jaja .Nieustannie mówią o tzw zasadach ,grypsowaniu ,a tu proszę konfitury hahahaha

01.10.2018, 01:04

Kto ci tak naopowiadał, Zielak zawałowiec, zobacz se jego walke na you toub, w jednej minucie był ciota liczona 3 razy, a potem leciał ręcznik!! A może Misiek co się z Meksem kilka razy na solówe umawiał i nigdy czasu nie miał....

30.09.2018, 21:51

Prawda jest taka ze 4 chlopow z WSH odpowiedzialnych za człowieka przez ponad rok sie bujała po krk i włos im z głowy nie spadł.PDW

30.09.2018, 19:53

Dużo by tu można napisać o człowieku mieszkającym w Krakowie i dużo by pisać o udziale tego człowieka w tym gangu narkotykowym i wiele by tu pisać ile płacił za składanie fałszywych zeznań . Można by było zebrać materiał dowodowy oraz to jak posiadał telefon komórkowy wieżieniu 514 261 6X4 - teraz już Patryk nie musi się dzielić z nikim . Kilka lat wieżieniu odbiło się na nim . Ucieszyli by się chłopaki pod celom jakby aresztowano tego gangstera jeszcze z Krakowa z ul Chmieleniec. Wczoraj szampan że pozbył się konkurencji w Krakowie. Bo dzielić się musiał. Bo jeden był wolny i drugi .Dzięki temu że miał znajomości Patryk w TVN chciał naglosnic sprawę o Misku by samemu ocalić swój tyłe* przed więzieniem. Bo wie że chłopaki czekają pod celom na niego. Ponieważ był już więzieniu i płacił za składanie fałszywych zeznań. Łowcy cieni i znajdą ciebie Patryku już mieli lecz ty naglosniles sprawę. Dzięki osadzonemu którego poznał 2009 roku na zk. na Ruszczy bo jego siostra zajmowała dobre stanowisko w TVN. Dziennikarz pan Maciej juz pomógł Patrykowi w innej sprawie. By nie powiedzieć prawdy o tym recydywiscie. Patryk 36 letni gangster skazany przez sąd w Katowicach 2005 r. Wszystko co posiada zarobił z przestępstw oraz narkotyków. To nadal aktualne informacje o nim. Teraz udaje w Krakowie prezesa zarządu firmy bo firma jest zarejestrowana na inną osobę ponieważ Patryk jest w Rejestrze Osób Skazanych. Ten homoseksualista teraz udaje hetero bo nagle chce założyć rodzinę z Ula ze Krzeszowic oraz jej córką Wiki. Zrobi wszystko by ocalić od więzienia siebie kabel. Dużo pisano o tym Patryku. Kim jest. Łatwo można by sprawdzić wiadomości. Dużo osób wpadło ostatnio do Wisły Patryku mnie też chciałeś bym wpadł /wpadła. Czekam na aresztowanie tego Patryka .

30.09.2018, 19:53

Dużo by tu można napisać o człowieku mieszkającym w Krakowie i dużo by pisać o udziale tego człowieka w tym gangu narkotykowym i wiele by tu pisać ile płacił za składanie fałszywych zeznań . Można by było zebrać materiał dowodowy oraz to jak posiadał telefon komórkowy wieżieniu 514 261 6X4 - teraz już Patryk nie musi się dzielić z nikim . Kilka lat wieżieniu odbiło się na nim . Ucieszyli by się chłopaki pod celom jakby aresztowano tego gangstera jeszcze z Krakowa z ul Chmieleniec. Wczoraj szampan że pozbył się konkurencji w Krakowie. Bo dzielić się musiał. Bo jeden był wolny i drugi .Dzięki temu że miał znajomości Patryk w TVN chciał naglosnic sprawę o Misku by samemu ocalić swój tyłe* przed więzieniem. Bo wie że chłopaki czekają pod celom na niego. Ponieważ był już więzieniu i płacił za składanie fałszywych zeznań. Łowcy cieni i znajdą ciebie Patryku już mieli lecz ty naglosniles sprawę. Dzięki osadzonemu którego poznał 2009 roku na zk. na Ruszczy bo jego siostra zajmowała dobre stanowisko w TVN. Dziennikarz pan Maciej juz pomógł Patrykowi w innej sprawie. By nie powiedzieć prawdy o tym recydywiscie. Patryk 36 letni gangster skazany przez sąd w Katowicach 2005 r. Wszystko co posiada zarobił z przestępstw oraz narkotyków. To nadal aktualne informacje o nim. Teraz udaje w Krakowie prezesa zarządu firmy bo firma jest zarejestrowana na inną osobę ponieważ Patryk jest w Rejestrze Osób Skazanych. Ten homoseksualista teraz udaje hetero bo nagle chce założyć rodzinę z Ula ze Krzeszowic oraz jej córką Wiki. Zrobi wszystko by ocalić od więzienia siebie kabel. Dużo pisano o tym Patryku. Kim jest. Łatwo można by sprawdzić wiadomości. Dużo osób wpadło ostatnio do Wisły Patryku mnie też chciałeś bym wpadł /wpadła. Czekam na aresztowanie tego Patryka .

30.09.2018, 16:08

Fakty są takie że JG to są zwykłe obsrańce nie robiącze sztycha a czołowka WSH jest nietykalna w Krakowie. Nie tłumacz tych ciot bo nie wypada. W dodatku lubią czarne penisy kolegów z Ajaxu których są przydupasami.

30.09.2018, 11:17

MONTElupich

30.09.2018, 09:10

Ty mślisz że jak ktoś dostał oklep za mastera to informował o tym na konferencji prasowej:)

30.09.2018, 08:29

Żaden z wymienionych nie miał nic wspólnego z porąbaniem Człowieka, ani mu do pięt nie dorasta, także nie trafiona riposta. JG powinno w odwecie porąbać grubasów z samej czołówki wsh i takie moje zdanie, skoro tego nie zrobili to są zwyczajnie słabi i pozostaje robienie flag ku pamięci i robienie groźnych fotek.

30.09.2018, 07:42

to teraz bedzie sie działo,a te kmioty jak wyjda za zabicie człowieka to kto jeszcze bedzie pamietał o tych cwelach afrykanskich,załosna KUPA ,,mafiozi,,buha ha

30.09.2018, 06:40

Złapali go w Cassino i przeniosą do ....MONTE Cassino ;)

30.09.2018, 06:33

Frajer sam miał info co się szykuje i nie dał znać nikomu. Taka z niego nielojalna faja. Jeszcze został inny brodaty....piotrunio pseudonim pędzel co ma wyrok 5 lat i chodzi po wolności i druga parowa skopek co oszukał i okradał chłopaków z huty.
Wasz czas się skończył smierdziele pederasty. Amen.

30.09.2018, 01:21

Na pohybel z tym pederastą. Jak trafi do więzienia to zajmą się nim odpowiednia koledzy celi....... Będą to pieścić, przytulać i.... Będzie mu tam dobrze

29.09.2018, 22:37

Mam nadzieje ze w końcu sąd odpowiednio potraktuje tego przestępcę a nie ze za rok lub dwa wyjdzie i dalej będzie sia postrach i popełniał przestępstwa. Liczę na porządny sprawiedliwy czyli długi wyrok.

29.09.2018, 22:37

Mam nadzieje ze w końcu sąd odpowiednio potraktuje tego przestępcę a nie ze za rok lub dwa wyjdzie i dalej będzie sia postrach i popełniał przestępstwa. Liczę na porządny sprawiedliwy czyli długi wyrok.

29.09.2018, 20:45

Nie w uni

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3