Wisła Kraków. Stawiamy ważne pytania, prezes Wisły nie ma...

  Wisła Kraków. Stawiamy ważne pytania, prezes Wisły nie ma dla nas odpowiedzi. Liczymy, że wkrótce to się zmieni

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Karcz

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Wisła Kraków. Stawiamy ważne pytania, prezes Wisły nie ma dla nas odpowiedzi. Liczymy, że wkrótce to się zmieni
  W związku z burzą, jaka powstała po emisji programu „Superwizjer” w stacji TVN, dotyczącego wpływu gangsterów na to, co dzieje się w Wiśle Kraków – zarówno w Towarzystwie Sportowym, jak i piłkarskiej spółce – postanowiliśmy zapytać prezes Marzenę Sarapatę, jak ustosunkuje się do postawionych w programie zarzutów. Przygotowaliśmy szczegółowe pytania. Pani prezes nie zdecydowała się jednak z nami spotkać, nie uzyskaliśmy również odpowiedzi na wspomniane pytania ani telefonicznie, ani mejlowo, a jedynie krótkie oświadczenie rzecznik prasowej Wisły Iwony Stankiewicz.
  Wisła Kraków. Stawiamy ważne pytania, prezes Wisły nie ma dla nas odpowiedzi. Liczymy, że wkrótce to się zmieni
  Postanowiliśmy opublikować listę naszych pytań, mając przy tym nadzieję, że wcześniej niż później zarząd Wisły znajdzie w sobie na tyle odwagi, żeby wyjaśnić wszystkie poruszone w nich kwestie. Naszym zdaniem należy się to przede wszystkim tysiącom kibiców „Białej Gwiazdy”, dla których najważniejszy jest sport i ukochany klub, a nie gangsterskie interesy.


  Oto lista naszych pytań do zarządu Wisły Kraków:


  1. Kto odpowiada za akcję przed derbami Krakowa w grudniu 2016 roku, gdy piłkarze wybiegli na rozgrzewkę w koszulkach ze wsparciem dla kibica Ruchu o pseudonimie „Dudek”? Jak wiadomo, okazało się, że kibic ten nie odniósł obrażeń w wypadku komunikacyjnym, jak wtedy informowano, a w czasie porachunków gangsterskich. Czy to jest normalne, że klub włącza się w tego typu akcje? Co spowodowało, że uczyniła to Wisła Kraków?

  2. Dlaczego zarząd Wisły Kraków poręczył na piśmie za osoby skazane za rozboje, gwarantując im zatrudnienie w klubie?

  3. Dlaczego zarząd Wisły Kraków dopuścił do zatrudnienia w kasach biletowych osób z wyrokami, które mają dostęp do bazy danych kibiców?

  4. Jak to możliwe, że osoby związane z grupą „Sharks” miały nieograniczony dostęp do loży prezydenckiej i sektorów VIP na meczach Wisły Kraków i mogły wprowadzać tam osoby związane z bojówką Ruchu Chorzów „Psycho Fans”? Kto odpowiada za weryfikację osób, zasiadających w tych lożach?

  5. Jak to jest możliwe, że ponad 40 flag GKS-u Katowice, skradzionych przez kibiców Ruchu Chorzów, zostało ukrytych w pomieszczeniach TS Wisła? W rozmowie z Panią Prezes Marzeną Sarapatą, którą przeprowadziłem kilka miesięcy temu (zaraz pod akcji CBŚP), twierdziła, że nie miała na ten temat wiedzy. Jak to jednak możliwe w świetle nowych faktów, choćby zdjęć, na których wyraźnie widać, że wspomniane flagi były rozkładane na płycie hali TS Wisła?

  6. Czy prawdą jest, że konkubina Pawła Michalskiego „Miśka” była zatrudniona przez Wisłę Kraków? A jeśli tak, to w jakim charakterze?

  7. Czy prawdą jest, że grupa „Sharks” czerpała dochody z gadżetów sprzedawanych w oficjalnych sklepach Wisły (chodzi zarówno o sklep TS Wisła, jak i Wisła Kraków SA)?

  8. Czy to prawda, że w siedzibie klubu odbywały się imprezy organizowane przez grupę „Sharks”? Jeśli tak, to kto na to zezwalał?

  9. Czy prawdą jest, że firmy osób związanych z grupą „Sharks” lub ich rodzin świadczyły (świadczą) dla klubu usługi w postaci np. cateringu na meczach Wisły czy sprzątania obiektu po tych spotkaniach?

  10. Czy zarząd TS Wisła lub ktokolwiek inny z klubu zwrócił się do Pawła Michalskiego z propozycją rozwiązania umowy dzierżawy powierzchni w hali przy ul. Reymonta pod siłownię, którą prowadzi ten mężczyzna?

  11. Czy w jakikolwiek sposób TS Wisła próbowała rozwiązać współpracę z Pawłem Michalskim po tym, jak w maju 2018 roku CBŚP wydało za nim list gończy? Jeśli nie, to z jakiego powodu? A jeśli tak, to dlaczego nie doszło do rozstania?

  12. W jaki sposób osoby z TS Wisła kontaktują się z najemcą powierzchni w hali, w której funkcjonuje siłownia?

  13. Czy Paweł Michalski jest jedyną stroną umowy z TS Wisła dotyczącej funkcjonowania siłowni w hali Wisły, czy jest ktoś jeszcze? Jeśli tak, to kto jest drugim najemcą?

  14. Jakie były prawdziwe powody rezygnacji Damiana Dukata z funkcji wiceprezesa Wisły Kraków SA? Czy prawdą jest, że zrezygnował po tym, jak do klubu przyszedł list, w którym anonimowo grożono ujawnieniem jego powiązań z bojówkarzami?

  A oto odpowiedź na nasze pytania rzecznik prasowej Wisły Kraków, Iwony Stankiewicz:

  "Oficjalne stanowisko Wisły Kraków w sprawie materiału zawartego w programie Superwizjer zawarte jest w oświadczeniach Wisły Kraków SA oraz TS Wisła Kraków. Materiał oparty jest na insynuacjach, których klub nie będzie komentował. Władze klubu przekazały materiały dotyczące sprawy zewnętrznej kancelarii, która analizuje je pod kątem naruszenia dóbr osobistych członków organów Wisły Kraków SA i TS Wisły, pracowników i innych osób zaangażowanych w działalność Wisły".


  Czytaj także: Dymisja w Radzie TS Wisła Kraków. "Mam dość patologii"  Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

  DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


  Komentarze (26)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zenada

  lol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

  Dobrze idize to ktoś na siłę chce zniszczyć wisłę..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DO WSZYSTKICH TROLLI

  TSW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

  Pocałujcie nas wszyscy w d o o o p ę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odpwiedż

  ozzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

  A co was cienkie redaktorki z brukowców to obchodzi!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gsw

  Mam ważne pytanie do mediów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

  Jak wynika z waszych informacji Misek to bogaty mafiozo i co nie stac go by konkubine utrzymywac i kobieta musi iśc do roboty?? Ponoc Misek obraca milionami. drugie pytanie mając takie wielkie...rozwiń całość

  Jak wynika z waszych informacji Misek to bogaty mafiozo i co nie stac go by konkubine utrzymywac i kobieta musi iśc do roboty?? Ponoc Misek obraca milionami. drugie pytanie mając takie wielkie wpływy w klubie dlaczego nie stał sie do tej pory włascicielem działek należących do TS-u, przeciez jego marionetka Sarapata powinna mu je puścic za przysłowiowa złotówke. Pytanie kolejne w czyim imieniu GK zadaje pytania TS-owi w swoim czy w imieniu układu Divelloperskiego, który chche od dwu lat zmusić TS do sprzedania działek pod hotele i apartamentowce? Filipiak juz dzałkę sprzedał i budowa wrze. Czy GK dostanie działke z tej tranzakcji?????zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odpowiadam

  szakal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  a co książkę piszesz i zajmij się lepiej sobą bo za uszami masz dość brudów

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Reyman

  Reyman z Bonn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 2

  ile jest na stronie Gazety Krakowskiej artykułów na ten temat? Bardzo wiele. To znaczy, że sprawy trwają latami. Handel narkotykami, dostawy, dilerka, gdzie kupić, od kogo, ślina i biały proszek....rozwiń całość

  ile jest na stronie Gazety Krakowskiej artykułów na ten temat? Bardzo wiele. To znaczy, że sprawy trwają latami. Handel narkotykami, dostawy, dilerka, gdzie kupić, od kogo, ślina i biały proszek. Układy, Zgody i inne głupoty dla dzieciaków. Jak można być tak tępym !@!2 aby tego nie widzieć? Trzech typów pluje lasce w twarz, "ludzie zasad i honoru" niegodni podania ręki! Oto czym jest Wisła dziś... A pamiętaj od kogo bierzesz prochy, program lojalnościowy na Wiśle, nazywa się WIERNOŚĆ... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Patola

  Tom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 1

  Brak odpowiedzi na pytania oraz unikanie mediów oraz dziennikarzy to najlepsze potwierdzenie tych "insynuacji". Zawsze przy każdej aferze winny unika mediów. Zawsze. Czy to ksiądz pedofil, czy...rozwiń całość

  Brak odpowiedzi na pytania oraz unikanie mediów oraz dziennikarzy to najlepsze potwierdzenie tych "insynuacji". Zawsze przy każdej aferze winny unika mediów. Zawsze. Czy to ksiądz pedofil, czy urzędnik łapówkarz czy zarząd, który robi przekręty. Tutaj jest to samo. Sarapata może zaprzeczać, ale prawda jest taka, że każdy kto chodzi na Wisłę (ja od 8 roku życia a mam lat 25), wie że to nie insynuacje, tylko szczera, bolesna prawda. Wielu osobom się to podoba (szczegółnie patologii z sektora C), ale wielu ma tego dość. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czytelnik

  Www (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  No to teraz czekam na zdecydowaną reakcją partnerów medialnych... Chyba że to tylko taka "pokazówka" z Waszej strony.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdegradowac do 4 ligi tak jak Widzew

  Kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

  i wszystkie rozegrane mecze w obecnym sezonie zamienic na walkower dla druzyn z ktorymi Wisla grala


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Marciniak

  Marciniak z czerwienią kartką (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 9

  to dawny milicyjny klub sportowy... Dawali cynk na milicję, kiedy konkurencja woziła od młynarza Andrzeja itd. Dzięki temu milicja ich oszczędzał - niszczyć taki kontakt. A kogo w środowisku wołają...rozwiń całość

  to dawny milicyjny klub sportowy... Dawali cynk na milicję, kiedy konkurencja woziła od młynarza Andrzeja itd. Dzięki temu milicja ich oszczędzał - niszczyć taki kontakt. A kogo w środowisku wołają milicjant? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pseudo spirt

  Tyle (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 19

  Jak to prawda to oby ten klub upadl i nigy juz nie wstal

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z**

  Dozywociesienalezy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Pani prezes szanowana p.... Z panem prezesem kurla znosCzyliscie ten klub pajace pajace pajaaaceeeee tepa blondyna

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Tabela Ekstraklasy

  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Awans do grupy mistrzowskiej
  Miejsce w grupie spadkowej
  1 Lechia Gdańsk Live 20 42 12 6 2 34-17
  2 Legia Warszawa Live 20 39 11 6 3 34-20
  3 Lech Poznań Live 20 33 10 3 7 32-23
  4 Jagiellonia Białystok Live 20 33 9 6 5 34-29
  5 Pogoń Szczecin Live 20 31 9 4 7 28-24
  6 Piast Gliwice Live 20 31 8 7 5 27-23
  7 Korona Kielce Live 20 31 8 7 5 25-23
  8 Wisła Kraków Live 20 29 8 5 7 33-29
  9 Cracovia Live 20 27 7 6 7 20-21
  10 Arka Gdynia Live 20 25 6 7 7 30-28
  11 Zagłębie Lubin Live 20 24 7 3 10 31-32
  12 Miedź Legnica Live 20 21 5 6 9 21-35
  13 Wisła Płock Live 20 20 4 8 8 30-37
  14 Śląsk Wrocław Live 20 18 4 6 10 27-30
  15 Górnik Zabrze Live 20 17 3 8 9 23-37
  16 Zagłębie Sosnowiec Live 20 12 2 6 12 24-45

  Wideo