MISTRZOWIE SMAKU Głosowanie zakończone! Sprawdź kto zwyciężył w naszym województwie.

Akcja specjalna Mistrzowie Smaku
Tegoroczna edycja największego plebiscytu gastronomicznego rozpoczęta! Po raz kolejny zostaną przyznane nagrody dla pracowników gastronomii oraz dla najlepszych lokali. Na laureatów czekają statuetki i nagrody, a wśród nich ta główna - Citroen C3 dla Mistrza Smaku 2023.
KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki głosowania
w finale ogólnopolskim

____________________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w kategoriach
powiatowych
Kucharz Roku
Kelner Roku
Restauracja Roku
Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku
Kawiarnia/Cukiernia Roku
KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w kategoriach
regionalnych
Barman Roku
Lody Roku
Pizza Roku

____________________

NOWOŚĆ!
KLIKNIJ i ZOBACZ
wojewódzkie rankingi liderów
z miast, powiatów i regionów

____________________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w kategoriach
wojewódzkich
Menedżer Gastronomii Roku
Mistrz Słodkości Roku
Barista Roku
Burger Roku
Sushi Roku
Piekarnia Roku
KLIKNIJ i zobacz
zgłoszenia do nagród
w komentarzach na Facebooku

Letni sezon w pełni! W tym czasie chętniej jemy poza domem, a restauracje i inne lokale często wypełnione są po brzegi do późnego wieczora. To najlepszy czas dla gastronomii. Co roku właśnie w tym okresie głosami klientów przyznawane są nagrody dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii w wielkim plebiscycie Mistrzowie Smaku.

- Każda kolejna edycja plebiscytu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To sprawia, że udział w akcji jest znakomitą promocją dla jej uczestników - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu i dodaje: - Lokale gastronomiczne i ich pracowników do nagród zgłaszają zadowoleni klienci. Taka nominacja to oczywista rekomendacja dla innych. Niektórzy potrafią to znakomicie wykorzystać i promują siebie lub swój gastronomiczny biznes w kontekście konkursu. To daje świetne efekty. Klienci chętniej odwiedzają lokale, które inni uważają za najlepsze.

W tym roku w naszej akcji nie zabraknie nowości. Będzie nią wielka Gala Mistrzów Smaku, która odbędzie się 20 listopada w Warszawie. Na to wyjątkowe wydarzenie zostaną zaproszeni wszyscy zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego województwa, którzy na scenie odbiorą statuetki i nagrody. Obszerna relacja wideo z ogólnopolskiej gali i galeria zdjęć z uroczystości zostaną opublikowane w serwisach internetowych dzienników regionalnych w całej Polsce.

W nowej kategorii plebiscytu, najpierw w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale, zostaną docenione piekarnie, z których chleb i inne wypieki zdaniem klientów smakują najlepiej.

Bardzo atrakcyjną nagrodą dla laureatów naszej akcji są zaproszenia do udziału w specjalnym szkoleniu, którego tematem będzie promocja usług gastronomicznych w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wykładach i warsztatach, a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać do promocji swojej działalności.

Najważniejszą nagrodą w indywidualnych kategoriach plebiscytu będzie oczywiście samochód. W ogólnopolskim finale, do którego awansują kucharze, kelnerzy, barmani, bariści oraz mistrzowie słodkości z naszego województwa, będzie można zdobyć pięknego i nowoczesnego Citroena C3.

Ogólnopolskim finałem zakończy się także głosowanie na menedżerów gastronomii i lokale gastronomiczne. Na zwycięzców w tych kategoriach plebiscytu będą czekać nie tylko zaszczytne tytuły i statuetki, lecz także główne nagrody finansowe w wysokości 5000 złotych.

Partnerzy plebiscytu:
Stowarzyszenie Kucharzy Polskich

Stowarzyszenie Kelnerów Polskich

Stowarzyszenie Polskich Barmanów

Targi Polagra


Kategorie plebiscytu

W plebiscycie Mistrzowie Smaku osobno w każdym mieście i powiecie zostaną przyznane indywidualne tytuły Kucharz Roku i Kelner Roku oraz nagrody dla lokali w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku oraz Kawiarnia/Cukiernia Roku.

W skali dużych miast i złożonych z kilku powiatów regionów naszego województwa zostanie przyznany tytuł w indywidualnej kategorii Barman Roku oraz nagrody Lody Roku oraz Pizza Roku.

Z kolei w odniesieniu do całego województwa zostaną przyznane indywidualne tytuły Barista Roku i Mistrz Słodkości Roku oraz nagrody dla lokali: Sushi Roku i Burger Roku

Wojewódzki wymiar będzie miała także specjalna nagroda Menedżer Gastronomii Roku. W tej kategorii chcemy docenić osoby, które stoją za biznesowym sukcesem lokali gastronomicznych - doskonale zarządzają, dbają o skuteczną reklamę, a także są dobrymi szefami i pracodawcami.


Wielka promocja dla lokali
i pracowników gastronomii

W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować w gazecie i w internecie, a po zakończeniu plebiscytu do całego nakładu dołączymy specjalny dodatek przedstawiający laureatów. - To będzie przewodnik kulinarny po naszym regionie, który trafi także na strony naszego serwisu internetowego - zapowiada Bogusław Kaczmarek. - Dla laureatów będzie to skuteczna promocja, która z pewnością zaowocuje pozyskaniem nowych klientów.


Wyjątkowe szkolenie
dla laureatów

Wyjątkową i bardzo wartościową nagrodą dla właścicieli lokali gastronomicznych oraz dla uczestników plebiscytu, którzy zdobędą najwięcej głosów, będzie profesjonalne szkolenie poświęcone promocji lokalu gastronomicznego w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych. W programie szkolenia, które obędzie się w formule online, znajdzie się wiele interesujących tematów.

Będzie się można dowiedzieć, jak właściwie prowadzić fanpage, jak zwiększać jego zasięgi i jak najlepiej korzystać z reklamy na Facebooku. Nasi eksperci podpowiedzą, jak tworzyć różnorodny content i grafiki - pokażą konkretne pomysły i inspiracje oraz niezbędne narzędzia. Osobny wykład podczas szkolenia będzie poświęcony tworzeniu wideo na potrzeby mediów społecznościowych.

Nabytą podczas szkolenia wiedzę i prezentowane konkretne rozwiązania będzie można od razu wykorzystać w prowadzonym biznesie, co pozwoli pozyskać nowych klientów. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.


Partnerzy plebiscytu

Partnerem plebiscytu Mistrzowie Smaku jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich.
To jedna z najstarszych organizacji kulinarnych w Polsce, założona w 1997 roku, zrzeszająca najlepszych kucharzy z całego kraju.
Stowarzyszenie realizuje misję rozwijania polskiej gastronomii przy jednoczesnym szacunku dla kuchni regionalnej, narodowej i starodawnej.

KLIKNIJ i przeczytaj rozmowę z Krzysztofem Szulborskim, prezesem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich

Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:

 • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z roczną darmową składką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
 • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

____________________

Kolejnym partnerem akcji jest Stowarzyszenie Kelnerów Polskich. Organizacja zrzesza kelnerów z całej Polski. Pomaga w zdobywaniu i doskonaleniu wiedzy, porządkuje zasady obsługi konsumenta wzorując się na naukach dawnych mistrzów, logice i dzisiejszych warunkach ekonomicznych panujących w restauracjach. Stowarzyszenie prowadzi kursy kelnerskie, przeprowadza egzaminy na Mistrza Kelnera i organizuje konkursy.

KLIKNIJ i przeczytaj rozmowę z Michałem Chabiorem – prezesem Stowarzyszenia Kelnerów Polskich

Zwycięzca ogólnopolskiego finału w kategorii Kelner Roku otrzyma nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kelnerów Polskich:

 • bezpłatne, dwuletnie członkostwo w Stowarzyszeniu, legitymację członkowską oraz odznakę
 • zaproszenie do udziału w jury Mistrzostw Młodych Kelnerów 2024 w Siedlcach.

____________________

Partnerem akcji jest także Stowarzyszenie Polskich Barmanów - Polish Bartenders Association (SPB-PBA). Organizacja ta realizuje wiele specjalistycznych szkoleń, organizuje cykliczne spotkania integracyjne oraz konkursy barmańskie na szczeblu regionalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym. Zwycięzcy tych zawodów biorą udział w międzynarodowych konkursach napojów mieszanych, zajmując często czołowe miejsca. SPB jest jedynym reprezentantem Polski w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Barmanów (International Bartenders Association - IBA), które co roku spotyka się na międzynarodowych kongresach, gdzie rozgrywane są mistrzostwa świata w przyrządzaniu drinków (ICC).

KLIKNIJ i przeczytaj rozmowę z Piotrem Sajdakiem, wiceprezesem Stowarzyszenia Polskich Barmanów

Zwycięzca ogólnopolskiego finału w kategorii Barman Roku otrzymuje od Patrona:

 • roczne członkostwo w Stowarzyszeniu Polskich Barmanów
 • jednodniowa wizyta w Jonston Distillery wraz z poznaniem tajników tworzenia polskiego ginu
 • możliwość wzięcia udziału w szkoleniu towaroznawczym prowadzonym pod patronatem Stowarzyszenia Polskich Barmanów

____________________

Partnerem plebiscytu są Targi POLAGRA, czyli wydarzenie dla branży spożywczej i gastronomicznej.
Trzem salonom i ekspozycjom towarzyszą m.in. szkolenia prawnicze i branżowe, spotkania ekspertów, panele dyskusyjne, pokazy i konkursy kulinarne, strefa herbaty i festiwal kawy.
Tegoroczna POLAGRA odbędzie się 27–29 września (środa–piątek) w Poznaniu, a uczestnicy plebiscytu mogą odebrać zaproszenia na to wydarzenie.

Chcesz wziąć udział? Zarejestruj się TUTAJ.


Czekają nagrody
dla laureatów

Nagrody dla kucharzy i kelnerów

Kucharze i kelnerzy, którzy w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Kucharza Roku lub Kelnera Roku w mieście lub powiecie
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety

Pięciu kucharzy i pięciu kelnerów, którzy zajmą miejsca od 1 do 5 w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów, otrzyma główne nagrody:

 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
 • prezentację laureata w specjalnym dodatku Mistrzowie Smaku
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Kucharz i kelner, którzy zdobędą najwięcej głosów w naszym województwie, otrzymają główne tytuły Kucharz Roku lub Kelner Roku w województwie, dyplomy i statuetki wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu oraz dwuosobowe zaproszenia na galę.

Ponadto pięciu kucharzy i kelnerów, którzy zajmą miejsca od 6 do 10 w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów awansuje do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3.


Nagrody dla barmanów

Barmani, którzy w każdym mieście lub regionie naszego województwa zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Barmana Roku w mieście lub regionie
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3

Trzech barmanów, którzy zdobędą najwięcej głosów wśród laureatów tytułów Barman Roku z regionów, otrzyma:

 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Barman, który zdobędzie najwięcej głosów w województwie, otrzyma główny tytuł Barmana Roku, dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu, dwuosobowe zaproszenia na galę oraz prezentację w specjalnym dodatku do gazety.


Nagrody dla baristów i mistrzów słodkości

Barista oraz Mistrz Słodkości, którzy w naszym województwie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Baristy Roku lub Mistrza Słodkości Roku
 • dwuosobowe zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas gali
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Bariści i Mistrzowie Słodkości, którzy w naszym województwie zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

 • dyplom
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym nagrodą jest samochód - Citroen C3
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych

Nagrody w wojewódzkiej kategorii
Menedżer Gastronomii Roku

Menedżer Gastronomii, który w naszym województwie zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma:

 • tytuł Menedżera Gastronomii Roku
 • dwuosobowe zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas gali
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • dwuosobowe zaproszenia na weekendowy pobyt w komfortowym hotelu ze SPA

Menedżerowie Gastronomii, którzy w naszym województwie zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

 • dyplomy
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych

Menedżer Gastronomii, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Menedżera Gastronomii Polski 2023
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5 000 złotych


Nagrody dla lokali gastronomicznych
w miastach i powiatach

Właściciele restauracji, barów/bistro/jadłodajni oraz cukierni/kawiarni, które w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku lub Kawiarnia/Cukiernia Roku w mieście lub powiecie
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych

Właściciele restauracji, barów/bistro/jadłodajni oraz cukierni/kawiarni, które zdobędą najwięcej głosów w województwie, otrzymają główne nagrody:

 • tytuł Restauracja Roku, Bar/Bistro/Jadłodajnia Roku lub Kawiarnia/Cukiernia Roku w województwie
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu w Warszawie
 • statuetkę wręczaną podczas gali
 • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
 • promocję na Facebooku prezentującą lokal jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 5000 złotych

Właściciele restauracji, barów/bistro/jadłodajni oraz cukierni/kawiarni, które zajmą drugie i trzecie miejsce w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów, otrzymają:

 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych

Właściciele restauracji, baru/bistro/jadłodajni lub kawiarni/cukierni, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Restauracji Roku Polski 2023, Baru/Bistro/Jadłodajni Roku Polski 2023 i Kawiarni/Cukierni Roku Polski 2023
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5 000 złotych


Nagrody w regionalnych kategoriach
Lody Roku i Pizza Roku

Właściciele lodziarni i pizzerii, którzy w każdym regionie naszego województwa zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • tytuł Lody Roku lub Pizza Roku w regionie
 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
 • prezentację na liście laureatów w specjalnym dodatku do gazety
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu

Właściciele lodziarni i pizzerii, które zdobędą najwięcej głosów w województwie, otrzymają główne nagrody:

 • tytuł Lody Roku lub Pizza Roku w województwie
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu w Warszawie
 • statuetkę wręczaną podczas gali
 • promocję na Facebooku prezentującą lodziarnię lub pizzerię jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 5000 złotych

Właściciele lodziarni i pizzerii, które zajmą drugie i trzecie miejsce w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów, otrzymają:

 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych

Właściciele lodziarni i pizzerii, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Lodziarnia Roku Polski 2023 lub Pizza Roku Polski 2023
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5 000 złotych


Nagrody w wojewódzkich
kategoriach plebiscytu

Właściciele lokali, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkich kategoriach Sushi Roku, Piekarnia Roku i Burger Roku, otrzymają:

 • tytuły Sushi Roku, Piekarnia Roku i Burger Roku w naszym województwie
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu w Warszawie
 • statuetkę wręczaną podczas gali
 • promocję na Facebooku prezentującą lokal jako zwycięzcę plebiscytu w województwie
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • zaproszenie do udziału w profesjonalnym szkoleniu online poświęconym promocji usług gastronomicznych w internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 5000 złotych

Właściciele lokali, które zajmą drugie i trzecie miejsce w wojewódzkich kategoriach Sushi Roku, Piekarnia Roku i Burger Roku, otrzymają:

 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu
 • vouchery na reklamę w gazecie, w naszym serwisie internetowym lub w serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych

Zwycięzcy ogólnopolskiego finału w kategoriach Sushi Roku, Piekarnia Roku i Burger Roku otrzymają:

 • tytuł Sushi Roku Polski 2023, Piekarnia Roku Roku Polski 2023 lub Burger Roku Polski 2023
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5 000 złotych

__________

Informacji o akcji udziela:
Agnieszka Grzelka
tel. 502 499 776
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska